Szukaj
Wykop ten artykuł Dołącz do nas na Facebooku
REKLAMA

Ważne informacje w serwisie:




Aktualności:

wszystkie aktualności »

Artykuły: Zobowiązania podatkowe, czyli jak płacić podatki

30.03.2011

Odliczanie VAT od usług cateringowych

Pytanie podatnika: W ramach prowadzonej firmy świadczącej usługi ogólnobudowlane, zatrudniającej kilkanaście osób, w każdy piątek odbywają się wewnętrzne zebrania organizacyjne wszystkich pracowników w celu omówienia sytuacji w firmie, stanu aktualnych przerobów, rozplanowania prac na przyszły tydzień, etc. Czy firma ma prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury VAT za usługę cateringową (PKWiU 55.5) - poczęstunek dla pracowników w trakcie spotkań organizacyjnych firmy?

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 21 października 2010 r. (data wpływu 22 października 2010 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odliczenia podatku od towarów i usług wynikającego z faktury VAT z tytułu nabycia usług cateringowych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 października 2010 r. został złożony wniosek, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odliczenia podatku od towarów i usług wynikającego z faktury VAT z tytułu nabycia usług cateringowych.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

W ramach prowadzonej firmy świadczącej usługi ogólnobudowlane, zatrudniającej kilkanaście osób, w każdy piątek odbywają się wewnętrzne zebrania organizacyjne wszystkich pracowników w celu omówienia sytuacji w firmie, stanu aktualnych przerobów, rozplanowania prac na przyszły tydzień, etc. W trakcie zebrania firma korzysta z usług firmy cateringowej organizując poczęstunek dla pracowników.

W związku z powyższym zadano następujące pytanie:

Czy firma ma prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury VAT za usługę cateringową (PKWiU 55.5) - poczęstunek dla pracowników w trakcie spotkań organizacyjnych firmy?

Uważa Pan, iż ma prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem usługi cateringowej (PKWiU 55.5), świadczonej dla pracowników firmy w trakcie spotkań organizacyjnych. Cytuje Pan treść art. 86 ustawy o podatku od towarów i usług i wskazuje, iż spotkania organizacyjne firmy są związane tylko i wyłącznie z jej działalnością opodatkowaną (planowanie robót oraz podsumowanie dotychczasowych realizacji). Bez odpowiedniej organizacji pracy firma nie jest w stanie efektywnie i wydajnie prosperować, a co za tym idzie generować odpowiednio wysokich przychodów.

W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny...

DOSTĘP DO PEŁNEJ TREŚCI SERWISU WWW.PODATKI.BIZ JEST BEZPŁATNY
WYMAGANE JEST JEDNAK ZALOGOWANIE DO SERWISU.
UŻYTKOWNICY ZALOGOWANI MOGĄ RÓWNIEŻ DODAWAĆ KOMENTARZE.

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy
do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

REJESTRACJA

dla nowych użytkowników

LOGOWANIE

dla użytkowników podatki.biz

podaj e-mail:
wprowadź hasło:

zapomniałem hasła | problemy z logowaniem

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU PODATKI.BIZ?

Otrzymujesz całkowicie bezpłatny stały dostęp do wielu informacji, między innymi do:

  • ujednolicanych na bieżąco aktów prawnych (podatki, ubezpieczenia społeczne i działalność gospodarcza)
  • narzędzi: powiadamiania o nowych przepisach, zmianach w przepisach i terminach
  • kalkulatorów i baz danych
  • działów tematycznych zawierających poglębione informacje na interesujące Cię tematy; omówienia, odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
  • strony osobistej, na której znajdziesz aktualne informacje przeznaczone dla osoby o Twoim profilu zawodowym. Dodatkowo będziesz mógł edytować własną listę zakładek w celu szybszego docierania do szczegółowej informacji
  • newslettera informującego regularnie o wydarzeniach związanych z podatkami i działalnością gospodarczą

Czas rejestracji - ok. 1 min

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem »