Szukaj
Wykop ten artykuł Dołącz do nas na Facebooku
REKLAMA

Ważne informacje w serwisie:




Aktualności:

wszystkie aktualności »

Artykuły: Zobowiązania podatkowe, czyli jak płacić podatki

04.01.2006

Interpretacja US.PD/415/T-23/10/05 z dnia 18.04.2005 r. - Urząd Skarbowy w Tychach

Pytanie podatnika: Czy prawidłowym jest jednorazowe zaliczenie w ciężar kosztów uzyskania przychodów miesiąca grudnia 2004 r. opłaty za roczne użytkowanie oprogramowania firmy XXX, poniesionej w dniu 17.12.2004 w kwocie 1995 USD, z więc wydatku w kwocie netto 6390,18 zł (data wystawienia faktury: 31.12.2004, data otrzymania faktury: 17.01.2005)?

Stan faktyczny przedstawiony przez wnioskodawcę:

Przedmiotem wniosku jest zapytanie, czy poniesiony przez spółkę jawną wydatek w kwocie 6.390,18 zł (netto), stanowiący opłatę za roczne korzystanie z oprogramowania firmy XXX może zostać zaliczony w ciężar kosztów uzyskania przychodów spółki jednorazowo, w dniu jego poniesienia. Jak wynika z przedstawionego stanu faktycznego spółka dokonała zapłaty za użytkowanie programu komputerowego na rzecz firmy XXX w dniu 17.12.2004 roku. Faktura dokumentująca wniesioną opłatę została wystawiona przez kontrahenta po otrzymaniu należności to jest w dniu 31.12.2004 i wpłynęła do spółki w dniu 17.01.2005 roku.

Podatnik podaje, że spółka prowadzi działalność w zakresie usług programistycznych (projektowanie, produkcja i testowanie oprogramowania) oraz, że dzięki wniesionej opłacie staje się partnerem firmy XXX i uzyskuje prawo do legalnego korzystania z narzędzi programistycznych tej firmy przez okres 1 roku to jest od dnia 17.12.2004 do 16.12.2005. Podatnik informuje, że przedmiotowe oprogramowanie spółka nabyła za pośrednictwem internetu, poprzez akceptację warunków zamieszczonych na stronie internetowej w języku angielskim oraz, że nie otrzymuje żadnego certyfikatu ani umowy licencyjnej. Spółka ma prawo wyłącznie do użytkowania nabytego oprogramowania przez okres 1 roku, a po upływie tego okresu prawo to wygasa. Oprogramowanie jest wykorzystywane przez spółkę przy świadczeniu usług i nie służy do dalszej odsprzedaży. Spółka prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów na zasadach określonych w art. 22 ust. 4 to ...

DOSTĘP DO PEŁNEJ TREŚCI SERWISU WWW.PODATKI.BIZ JEST BEZPŁATNY
WYMAGANE JEST JEDNAK ZALOGOWANIE DO SERWISU.
UŻYTKOWNICY ZALOGOWANI MOGĄ RÓWNIEŻ DODAWAĆ KOMENTARZE.

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy
do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

REJESTRACJA

dla nowych użytkowników

LOGOWANIE

dla użytkowników podatki.biz

podaj e-mail:
wprowadź hasło:

zapomniałem hasła | problemy z logowaniem

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU PODATKI.BIZ?

Otrzymujesz całkowicie bezpłatny stały dostęp do wielu informacji, między innymi do:

  • ujednolicanych na bieżąco aktów prawnych (podatki, ubezpieczenia społeczne i działalność gospodarcza)
  • narzędzi: powiadamiania o nowych przepisach, zmianach w przepisach i terminach
  • kalkulatorów i baz danych
  • działów tematycznych zawierających poglębione informacje na interesujące Cię tematy; omówienia, odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
  • strony osobistej, na której znajdziesz aktualne informacje przeznaczone dla osoby o Twoim profilu zawodowym. Dodatkowo będziesz mógł edytować własną listę zakładek w celu szybszego docierania do szczegółowej informacji
  • newslettera informującego regularnie o wydarzeniach związanych z podatkami i działalnością gospodarczą

Czas rejestracji - ok. 1 min

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem »