Szukaj
Wykop ten artykuł Dołącz do nas na Facebooku
REKLAMA

Ważne informacje w serwisie:




Aktualności:

wszystkie aktualności »

Artykuły: Zobowiązania podatkowe, czyli jak płacić podatki

04.05.2010

Opodatkowanie usług szkoleniowych

Pytanie podatnika: Czy szkolenia prowadzone przez Spółkę, w szczególności z zakresu savoir-vivre oraz sztuki autoprezentacji, podlegają zwolnieniu od opodatkowania podatkiem od towarów i usług?

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 29 października 2009 r. (data wpływu 23 listopada 2009 r.), uzupełnionym w dniu 3 lutego 2010 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla usług prowadzenia szkoleń - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 listopada 2009 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla usług prowadzenia szkoleń.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca od marca 2009 r. jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Przedmiotem prowadzonej przez Spółkę działalności jest głównie wyszukiwanie miejsc pracy i pozyskiwanie pracowników (PKD - 7810Z). Ponadto Spółka zajmuje się prowadzeniem szkoleń sklasyfikowanych jako pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane (PKD - 9234Z). Natomiast zgodnie z Polską Klasyfikacją Wyrobów i Usług przedmiotowe usługi sklasyfikowane zostały pod symbolem 80.42.20 - 00.00 „usługi w zakresie pozostałych form kształcenia”. W ramach działalności szkoleniowej Spółka prowadzi m.in. szkolenia z zakresu:

- kompendium obsługi kadr,
- rozliczania wynagrodzeń w teorii i w praktyce,
- savoir-vivre,
- sztuki autoprezentacji.

Szkolenia z zakresu savoir-vivre oraz sztuki autoprezentacji dotyczą budowania wizerunku osobistego, kultury dnia codziennego pracy, kultury słowa, praktycznego doskonalenia umiejętności autoprezentacji. Szkolenia te nie dla wszystkich stanowią podwyższenie kwalifikacji zawodowych lecz zwiększają zasób umiejętności interpersonalnych.

W z...

DOSTĘP DO PEŁNEJ TREŚCI SERWISU WWW.PODATKI.BIZ JEST BEZPŁATNY
WYMAGANE JEST JEDNAK ZALOGOWANIE DO SERWISU.
UŻYTKOWNICY ZALOGOWANI MOGĄ RÓWNIEŻ DODAWAĆ KOMENTARZE.

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy
do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

REJESTRACJA

dla nowych użytkowników

LOGOWANIE

dla użytkowników podatki.biz

podaj e-mail:
wprowadź hasło:

zapomniałem hasła | problemy z logowaniem

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU PODATKI.BIZ?

Otrzymujesz całkowicie bezpłatny stały dostęp do wielu informacji, między innymi do:

  • ujednolicanych na bieżąco aktów prawnych (podatki, ubezpieczenia społeczne i działalność gospodarcza)
  • narzędzi: powiadamiania o nowych przepisach, zmianach w przepisach i terminach
  • kalkulatorów i baz danych
  • działów tematycznych zawierających poglębione informacje na interesujące Cię tematy; omówienia, odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
  • strony osobistej, na której znajdziesz aktualne informacje przeznaczone dla osoby o Twoim profilu zawodowym. Dodatkowo będziesz mógł edytować własną listę zakładek w celu szybszego docierania do szczegółowej informacji
  • newslettera informującego regularnie o wydarzeniach związanych z podatkami i działalnością gospodarczą

Czas rejestracji - ok. 1 min

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem »