Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

bony święta

  • 10.04.2020Wielkanocna pomoc dla pracowników z ZFŚS. Z PIT czy bez?
    W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi podjęta została decyzja o wypłacie dla pracowników bezzwrotnej pomocy finansowej z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Każdy pracownik, który złoży wniosek o przyznanie pomocy finansowej i oświadczenie o dochodach, otrzyma pieniądze. Kwota zapomogi uzależniona będzie od wysokości dochodu przypadającego na członka rodziny. Czy kwoty ww. zapomóg mogą korzystać ze zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 21 ust. 1 pkt 26 lub art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
    • 10.04.2020Wielkanocna pomoc dla pracowników z ZFŚS. Z PIT czy bez?
      W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi podjęta została decyzja o wypłacie dla pracowników bezzwrotnej pomocy finansowej z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Każdy pracownik, który złoży wniosek o przyznanie pomocy finansowej i oświadczenie o dochodach, otrzyma pieniądze. Kwota zapomogi uzależniona będzie od wysokości dochodu przypadającego na członka rodziny. Czy kwoty ww. zapomóg mogą korzystać ze zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 21 ust. 1 pkt 26 lub art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
      • 20.02.2015Składki ZUS: Bony towarowe dla pracowników finansowane z ZFŚS
        Interpelacja nr 30359 do ministra pracy i polityki społecznej w sprawie interpretacji prawa przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych
        • 11.04.2014Świąteczna pomoc dla pracowników z ZFŚS
          Pytanie: W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi podjęta została decyzja o wypłacie dla pracowników bezzwrotnej pomocy finansowej z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Każdy pracownik, który złoży wniosek o przyznanie pomocy finansowej i oświadczenie o dochodach, otrzyma pieniądze. Kwota zapomogi uzależniona będzie od wysokości dochodu przypadającego na członka rodziny. Czy kwoty ww. zapomóg mogą korzystać ze zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 21 ust. 1 pkt 26 lub art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
          • 12.12.2013Prezenty świąteczne i bony dla pracowników i emerytów. Skutki podatkowe
            Pracodawca w związku ze zbliżającymi się świętami, sfinansował z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych bony dla obecnych pracowników oraz dla emerytów, których wcześniej łączył z zakładem pracy stosunek pracy. Czy takie świadczenia stanowią przychód dla pracowników i emerytów podlegający opodatkowaniu, czy też korzystają ze zwolnienia od podatku?