Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

alkohol prezent

  • 10.09.2009Orzecznictwo podatkowe: Wydatków na organizację szkolenia nie należy traktować kompleksowo
    Z uzasadnienia: Pojęcie szkolenia kojarzone jest przede wszystkim z przekazywaniem wiedzy, informacji o charakterze teoretycznym i/lub praktycznym. Wydatkom na jego organizację, jeżeli trwa kilka dni, mogą towarzyszyć koszty zakwaterowania w miejscu, w którym jest organizowane, wyżywienia, wynajmu sali, na której szkolenie ma być prowadzone, czyli te wszystkie, które Minister Finansów w zaskarżonej interpretacji uznał jako koszty uzyskania przychodów. Nie można natomiast uznać jako elementu niezbędnego dla przeprowadzenia szkolenia dodatkowych atrakcji, organizowanych w celu wypełnienia czasu wolnego już poza nim.
  • 27.08.2009Wydatki na alkohol w kosztach uzyskania przychodu?
    Pytanie podatnika: Czy wydatki na napoje alkoholowe, których podawanie jest powszechnie przyjęte w konkretnych stosunkach społecznych (np. poczęstunek w postaci piwa, wina) mogą stanowić koszt uzyskania przychodu Spółki?
  • 05.06.2009Organizacja imprezy integracyjnej a prawo do odliczenia VAT
    Pytania podatnika: 1. Czy z uwagi na zmianę przepisów dokonaną nowelizacją ustawy o VAT z dnia 7 listopada 2008 r. z dniem 1 grudnia 2008 r. Spółka uprawniona jest do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usług kompleksowej organizacji spotkań integracyjnych niezależnie od faktu, że dla celów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych takie wydatki traktowane są jako koszty reprezentacji i na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy tejże ustawy nie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodu? 2. Czy nieodpłatne świadczenie usług organizacji spotkań organizacyjnych dla kontrahentów nie podlega opodatkowaniu na podstawie art. 8 ust. 2 ustawy VAT (z uwagi na fakt, że organizowane przez Spółkę imprezy integracyjne związane są z działalnością gospodarcza/przedsiębiorstwem prowadzonym przez Spółkę)?
  • 03.03.2009Ile można wwieźć papierosów i dlaczego tak mało?
    Interpelacja nr 6972 do ministra finansów w sprawie rozporządzenia dotyczącego ilości przywożonych ze Wschodu papierosów bez akcyzy i VAT
  • 02.12.2008Prezenty dla klientów a VAT
    Istota interpretacji: w wyniku ponownej analizy sprawy, uwzględniając zarzuty przytoczone w wezwaniu, tut. Organ odmawia zmiany stanowiska i stwierdza, iż nieodpłatne wydawanie przez Spółkę wyrobów alkoholowych i gadżetów reklamowych dokonywane w ścisłym i bezpośrednim związku z prowadzonym przedsiębiorstwem, podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług jako odpłatna dostawa towarów w przypadku gdy podatnikowi przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od tych czynności w całości lub w części, a wydane towary nie są prezentami o małej wartości lub próbkami.
  • 28.11.2008Wyższe limity przywozowe dla podróżnych
    1 grudnia 2008 r. wchodzą w życie przepisy nowego rozporządzenia Rady Wspólnot Europejskich dotyczące zwolnień celnych. Na ich mocy zostaną wprowadzone wyższe limity przywozowe dla podróżnych oraz zwolnień celnych w obrocie pocztowym i kurierskim.
  • 29.08.2008Wydatki na reprezentację i reklamę a koszt podatkowy
    Zgodnie z obowiązującym do końca 2006 r. stanem prawnym, ustawodawca nie uznawał za koszty uzyskania przychodów wydatków na reprezentację i reklamę w części przekraczającej 0,25 % przychodów, chyba że reklama była prowadzona w środkach masowego przekazu lub publicznie w inny sposób. Do końca 2006 r. bardzo istotne było właściwe rozróżnienie wydatków traktowanych jako reprezentacja, reklama limitowana oraz reklama nielimitowana – prowadzona w środkach masowego przekazu lub publicznie w inny sposób. Obowiązujące przepisy ograniczające możliwość zaliczania wydatków promocyjno - reklamowych w poczet kosztów podatkowych dzieliły je na:
  • 29.08.2008Koszty organizacji wyjazdu na targi kontrahentów to wydatki reprezentacyjne
    Pytanie podatnika: Czy koszty biletów lotniczych (pociągu, autobusu), koszty noclegów związane z organizacją wyjazdu na targi potencjalnych klientów poniesione przez firmę X stanowią koszt uzyskania przychodów dla firmy X?
  • 29.11.2007Nabycie odzieży z logo jest wydatkiem o charakterze reklamowym
    Pytanie podatnika: Czy wydatek poniesiony na zakup odzieży oznaczonej marką R. która następnie będzie używana przez niego osobiście w czasie świadczenia usług w salonie R. albo wydawana pracownikom do czasowego używania wyłącznie w czasie świadczenia pracy, będzie stanowić dla niego koszt uzyskania przychodów w przypadku, gdy obowiązek noszenia odzieży marki R. wynika z zawartej umowy z osobą trzecią oraz gdy będzie on za wykonanie tego świadczenia otrzymywać od tej osoby trzeciej odpowiednie, umówione wynagrodzenie?
  • 18.09.2007Zakup upominków dla kontrahentów
    Pytanie podatnika: Dotyczy uznania za koszty uzyskania przychodów wydatków związanych z zakupem upominków dla kontrahentów (tj. długopisów, piór, portfeli, parasoli, polarów, kubków) opatrzonych logo firmy.
  • 14.06.2007Udział firmy w targach a koszty uzyskania przychodów
    Pytanie podatnika: Czy koszty uczestnictwa w targach należy uznać za koszty reklamy, stanowiące w całości koszty uzyskania przychodów?
  • 04.06.2007Reprezentacja – co to jest?
    Interpelacja nr 6822 do ministra finansów w sprawie wykreślenia z ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych regulacji pozwalających zaliczyć wydatki na reprezentację do kosztów uzyskania przychodów
  • 22.04.2007Ograniczenia dla mieszkańców strefy nadgranicznej
    Interpelacja nr 6227 do ministra finansów w sprawie dyskryminujących wobec mieszkańców strefy nadgranicznej przepisów rozporządzenia ministra finansów z dnia 26 kwietnia 2004 r. dotyczącego ograniczenia wartości i ilości zwolnionych od należności przywozowych towarów, przywożonych w bagażu osobistym podróżnego
  • 20.03.2007Prezenty dla kontrahentów w postaci alkoholu
    Pytanie podatnika: Czy przekazywanie napojów alkoholowych kontrahentom, przedstawicielom handlowym i innym osobom współpracującym ze spółką będzie stanowiło koszt uzyskania przychodów?
  • 02.01.2007Zmiany w podatku dochodowym – reprezentacja i reklama
    Prawo ma to do siebie, że jedna drobna zmiana w przepisie, polegająca na usunięciu lub dodaniu jednego słowa, przecinka, średnika lub spójnika może w bardzo znaczący sposób wpłynąć na losy milionów ludzi. W dalszym ciągu toczy się postępowanie w sprawie kilkunastu liter, które dopisane do pewnej ustawy stworzyły ciąg „i czasopisma” i stały się przyczyną (powodem?) kłopotów i karier bardzo wielu ludzi. Dzisiaj jednak nie o konsekwencjach dopisania do ustawy paru słów, ale o konsekwencjach niewielkiej objętościowo zmiany dotyczącej reprezentacji i reklamy, w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych (zmiana została dokonana również w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych).
  • 06.11.2006Informacja MF na temat posiedzenia Rady ECOFIN w Brukseli
    W dniu 7 listopada w Brukseli odbędzie się posiedzenie Rady UE ds. Ekonomicznych i Finansowych (ECOFIN). W spotkaniu weźmie udział Pan Jacek Dominik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów.

« poprzednia strona [ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ]