Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

kasa fiskalna sprzedaż zwolniona VAT

  • 25.09.2018Działalność nierejestrowana a zwolnienie podmiotowe z VAT i kasa fiskalna
    Pytanie: Czy aby prowadzić działalność nierejestrową w zakresie usług kosmetycznych jako podatnik zwolniony podmiotowo z podatku od towarów i usług ze względu na limit obrotów, Wnioskodawca musi uzyskać status podatnika VAT zwolnionego podmiotowo ze względu na limit obrotów, poprzez złożenie we właściwym Urzędzie Skarbowym zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R (zaznaczając w nim w części C.1. pkt 30. Podatnik będzie korzystał (korzysta) ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 lub 9 ustawy), zgłosić, sfiskalizować i zarejestrować kasę fiskalną w Urzędzie Skarbowym?
    • 08.05.2018Działalność nierejestrowa - poradnik praktyczny dla początkujących (2)
      Prawo Przedsiębiorców umożliwia wszystkim planującym rozpoczęcie działalności gospodarczej stosunkowo bezpieczne sprawdzenie, jak to wygląda w praktyce. Odformalizowana w dużym stopniu działalność w niewielkim rozmiarze przychodowym, określana jako działalność nierejestrowa (lub nieewidencjonowana albo nierejestrowana) wydaje się na pierwszy rzut oka całkowicie bezpieczna i dobrze opisana przepisami. Ale bliższa analiza wskazuje, że na potencjalnego początkującego przedsiębiorcę jednak czyhają niebezpieczeństwa. Poświęcony działalności nierejestrowej poradnik praktyczny dla początkujących ma za zadanie pokazać te problemy i wątpliwości, rozwiązując przynajmniej część z nich.
      • 07.05.2018Działalność nierejestrowa - poradnik praktyczny dla początkujących (2)
        Prawo Przedsiębiorców umożliwia wszystkim planującym rozpoczęcie działalności gospodarczej stosunkowo bezpieczne sprawdzenie, jak to wygląda w praktyce. Odformalizowana w dużym stopniu działalność w niewielkim rozmiarze przychodowym, określana jako działalność nierejestrowa (lub nieewidencjonowana albo nierejestrowana) wydaje się na pierwszy rzut oka całkowicie bezpieczna i dobrze opisana przepisami. Ale bliższa analiza wskazuje, że na potencjalnego początkującego przedsiębiorcę jednak czyhają niebezpieczeństwa. Poświęcony działalności nierejestrowej poradnik praktyczny dla początkujących ma za zadanie pokazać te problemy i wątpliwości, rozwiązując przynajmniej część z nich.
        • 23.11.2017Dokumentowanie sprzedaży na rzecz konsumentów: Albo paragon, albo faktura
          Czy w przypadku, gdy firma będzie wydawała klientowi zarówno paragon, jak i fakturę dokumentującą sprzedaż zaewidencjonowaną w kasie rejestrującej, lecz jednocześnie w swojej dokumentacji będzie przechowywała drugi egzemplarz faktury, z którego to będzie jednoznacznie wynikało którego paragonu dotyczy faktura, zaś sam paragon w razie potrzeby będzie możliwy do odszukania w kopiach dokumentów fiskalnych przechowywanych przez firmę, takie postępowanie będzie zgodne z art. 106h ustawy o VAT?
          • 22.11.2017Dokumentowanie sprzedaży na rzecz konsumentów: Albo paragon, albo faktura
            Czy w przypadku, gdy firma będzie wydawała klientowi zarówno paragon, jak i fakturę dokumentującą sprzedaż zaewidencjonowaną w kasie rejestrującej, lecz jednocześnie w swojej dokumentacji będzie przechowywała drugi egzemplarz faktury, z którego to będzie jednoznacznie wynikało którego paragonu dotyczy faktura, zaś sam paragon w razie potrzeby będzie możliwy do odszukania w kopiach dokumentów fiskalnych przechowywanych przez firmę, takie postępowanie będzie zgodne z art. 106h ustawy o VAT?
            • 12.04.2016Sprzedaż udokumentowana jednocześnie paragonem fiskalnym i fakturą VAT w VAT-7
              Pytanie podatnika: Zdarza się, że klient po skorzystaniu z usługi, na drugi dzień (do 3 miesięcy po sprzedaży) zgłasza się do Wnioskodawcy w celu uzyskania faktury. Wnioskodawca wystawia fakturę zarówno w sytuacji gdy klient zwraca oryginał paragonu jak również w przypadku braku zwrotu paragonu. Czy spółka postępuje prawidłowo, że rozlicza VAT należny w deklaracji VAT-7 tylko według raportu fiskalnego z pominięciem faktur wystawionych na życzenie klienta?
              • 11.04.2016Odliczenie VAT od zakupów przed rejestracją firmy
                Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca ma prawo odliczyć zapłacony podatek VAT?
                • 17.12.2015Dla kogo ulga na zakup kasy rejestrującej?
                  Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo skorzystania z ulgi na zakup kasy fiskalnej, tj. otrzymania zwrotu w wysokości 90% wartości zakupionej kasy fiskalnej nie więcej niż 700 zł?
                  • 15.12.2015Termin zgłoszenia kas rejestrujących ma wpływ na prawo do ulgi na ich zakup 
                    Pytanie podatnika: 1 sierpnia 2015 r. Wnioskodawca dokonał fiskalizacji kasy fiskalnej (zaewidencjonował na urządzeniu fiskalnym pierwszą transakcję na rzecz osoby fizycznej), bez zawiadomienia urzędu skarbowego o zamiarze rozpoczęcia ewidencjonowania. Nie zgłosił do urzędu skarbowego danych kasy fiskalnej w ciągu 7 dni od dnia jej fiskalizacji. Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo skorzystania z ulgi na zakup kasy fiskalnej, tj. otrzymania zwrotu w wysokości 90% wartości zakupionej kasy fiskalnej nie więcej niż 700 zł?
                    • 25.03.2015Tajemnica lekarska a nazwa usługi na paragonie fiskalnym
                      Pytanie podatnika: Czy wystarczającym jest nadanie na paragonach nazw: usługa medyczna chirurgiczna (usługa zwolniona ustawowo z podatku VAT), usługa medycyny estetycznej (23% VAT), usługa medycyny orzeczniczej (23% VAT). Czy też, Wnioskodawca zobowiązany jest do nadania szczegółowych nazw usług takich jakie znajdują się w jego cenniku np. gastroskopia, wizyta lekarska chirurgiczna, wizyta lekarska proktologiczna, liposukcja pośladków, powiększanie piersi Macrolane, wycięcie guzka szyi, itd.?
                      • 24.02.2015Ewidencja sprzedaży na kasie po śmierci wspólnika
                        Pytanie podatnika: Czy należny podatek VAT zaewidencjonowany na kasie fiskalnej po śmierci wspólnika (zakończenie bytu prawnego spółki z dniem 6 stycznia 2014 r.) w okresie od 7 stycznia do 31 marca 2014 r. podlega obowiązkowi zapłaty do Urzędu Skarbowego?
                        • 07.03.2014Korekta sprzedaży zaewidencjonowanej na kasie i potwierdzonej fakturą
                          Pytanie podatnika: Zwrot towaru i reklamacje przyjmowane są przez Wnioskodawcę na podstawie telefonicznego, mailowego lub osobistego zgłoszenia. W związku z tym, że do paragonu została wystawiona faktura, korekta sprzedaży następuje poprzez wystawienie faktury korygującej. Czy przy sprzedaży zarejestrowanej na kasie fiskalnej, do której wystawiona jest faktura a paragon zostaje podłączony do egzemplarza faktury pozostającego u sprzedawcy, ma być prowadzona ewidencja oraz załączane protokoły z podpisem nabywcy i sprzedawcy dotyczące kas rejestrujących?
                          • 18.06.2013VAT marża a kasa fiskalna
                            Pytanie podatnika: Jak sprzedaż w systemie opodatkowania marży powinna być zaewidencjonowana w kasie rejestrującej? Czy można wolnej literze (E lub F) w kasie rejestrującej przyporządkować stawkę 0% i stosować ją wyłącznie do sprzedaży w systemie opodatkowania marży, zgodnie z art. 120 ust. 4 ustawy o VAT? Czy stosowanie jednej litery w kasie rejestrującej do sprzedaży w systemie opodatkowania marży powinno być opisane przez serwisanta w książce serwisowej kasy rejestrującej? Jeśli konieczny jest taki wpis, to w którym miejscu książki serwisowej powinna być taka adnotacja?
                            • 04.01.2011Kasa fiskalna przy sprzedaży wysyłkowej
                              Pytanie podatnika: 1. Czy do limitu obrotów 40 000 zł należy wliczyć sprzedaż dokonywaną w systemie wysyłkowym jako zwolnienie przedmiotowe z ewidencjonowania na kasie fiskalnej wynikające z załącznika do rozporządzenia Ministra Finansów z 23 grudnia 2009 r. poz. 37? 2. Czy w przypadku przekroczenia obrotów 40 000 zł z powodu włączenia do limitu sprzedaży w systemie wysyłkowym, sprzedaż na rzecz rolników ryczałtowych i sprzedaż usług dostawy towarów winny być ewidencjonowane na kasie fiskalnej a sprzedaż w systemie wysyłkowym zwolniona z tej ewidencji? 3. Czy w przypadku przekroczenia obrotów 40 000 zł z powodu włączenia do limitu sprzedaży w systemie wysyłkowym, sprzedaż na rzecz rolników ryczałtowych, sprzedaż usług dostawy towarów i sprzedaż towarów w systemie wysyłkowym winny być ewidencjonowane przy użyciu kas fiskalnych?