Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

kasa fiskalna on-line

  • 25.04.2008Obowiązek ewidencjonowania obrotów przy zastosowaniu kasy rejestrującej przez następcę prawnego
    Pytanie podatnika: Czy z dniem połączenia jednostka przejmująca, niezobowiązana dotychczas do instalacji kas rejestrujących ze względu na zwolnienie przedmiotowe z uwagi na strukturę obrotów, zobowiązana będzie do jej instalacji z powodu włączenia do niej innej jednostki, która w przeszłości utraciła prawo do takiego zwolnienia ze względu na swoją strukturę obrotów?
    • 14.01.2008Orzecznictwo podatkowe: Nieodpłatne przekazanie towarów i kasa fiskalna
      Wnioskiem z 15 stycznia 2007 r. Skarżąca – P. Sp. z o.o. w Warszawie zwróciła się o udzielenie pisemnej interpretacji co do sposobu i zakresu zastosowania przepisów prawa podatkowego. Przedstawiając stan faktyczny skarżąca wskazała, iż dokonuje nieodpłatnie dostaw towarów w ramach prowadzonych działań promocyjnych. Skarżąca prowadziła programy lojalnościowe dla podmiotów korzystających z jej usług i w ramach tych programów przekazywała nieodpłatnie swoim klientom prezenty. Korzystając z prawa wynikającego z art. 86 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, póz. 535 z późn. zm.; dalej ( „u.p.t.u.”) Skarżąca obniżała kwotę podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z nabyciem towarów przeznaczonych do nieodpłatnego przekazania, gdyż przekazanie miało na celu zwiększenie wartości obrotu podlegającego opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
      • 03.04.2006Pożar środków obrotowych jako szczególna forma straty w środkach obrotowych
        Pytanie podatnika: Czy straty w środkach obrotowych (w towarach handlowych) są kosztami uzyskania przychodów, jeśli Podatnik nie otrzymał odszkodowania z tytułu ubezpieczenia towaru i jak ma dokonać rozliczeń w podatku dochodowym od osób fizycznych za miesiąc, w którym wystąpiła strata, skoro wraz z towarami spaleniu uległa dokumentacja podatkowa wraz z kasą rejestrującą?
        • 06.11.2005Likwidując działalność zlikwiduj i kasę fiskalną
          W biuletynie codziennym z 28.10.2005 r. opublikowaliśmy wyjaśnienie jednego z urzędów skarbowych dotyczące kas fiskalnych pozostałych po likwidacji działalności. Niestety - ich wartość w cenie zakupu zwiększa podstawę remanentu likwidacyjnego sporządzanego dla celów VAT (o ustaleniu podstawy opodatkowania przy likwidacji działalności pisaliśmy tutaj kilka miesięcy temu). Jest to tym bardziej dotkliwe, że kasy te najczęściej są w dużym stopniu wyeksploatowane i ich rynkowa wartość jest znikoma. W prosty sposób można jednak uniknąć konieczności zapłacenia podatku od wyeksploatowanych w części lub całkowicie kas.