Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

kasa fiskalna potrzeby własne

  • 09.02.2017Ewidencjonowanie sprzedaży. Kasa fiskalna to nie zabawka
    Z uzasadnienia: Przy tak znacznej ilości ich dodatkowych otwarć nie sposób dać wiary wyjaśnieniom skarżącej, że ich otwieranie było podyktowane wyłącznie koniecznością rozmieniania gotówki, jej pobrania lub zwrotu. Za całkowicie nieprzekonywujące należy uznać zawarte w skardze wyjaśnienia, że znaczne ilości dodatkowych otwarć szuflad mogły być spowodowane "zabawą znudzonego kasjera". Znaczna ilość dodatkowych otwarć szuflad kas w połączeniu z przeprowadzonymi przez organ wyliczeniami średniej marży ważonej potwierdza, że skarżąca nie zaewidencjonowała w swoich księgach całości przychodu z tytułu sprzedaży towarów.
    • 19.09.2016VAT. Nazwa usługi na fakturze i na paragonie fiskalnym
      Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca wystawiając fakturę osobie fizycznej, nie prowadzącej działalności gospodarczej, za wykonanie usługi polegającej na montażu w budynku mieszkalnym paneli podłogowych lub podłóg z materiału znajdującego się w ofercie Wnioskodawcy lub wystawiając fakturę osobie fizycznej, nie prowadzącej działalności gospodarczej, za wykonanie usługi polegającej na montażu w budynku mieszkalnym drzwi zewnętrznych lub wewnętrznych z materiału znajdującego się w ofercie Wnioskodawcy, prawidłowo używa określenia nazwy towaru/usługi: "Montaż podłogi" lub odpowiednio "Montaż drzwi"? 
      • 18.06.2013VAT marża a kasa fiskalna
        Pytanie podatnika: Jak sprzedaż w systemie opodatkowania marży powinna być zaewidencjonowana w kasie rejestrującej? Czy można wolnej literze (E lub F) w kasie rejestrującej przyporządkować stawkę 0% i stosować ją wyłącznie do sprzedaży w systemie opodatkowania marży, zgodnie z art. 120 ust. 4 ustawy o VAT? Czy stosowanie jednej litery w kasie rejestrującej do sprzedaży w systemie opodatkowania marży powinno być opisane przez serwisanta w książce serwisowej kasy rejestrującej? Jeśli konieczny jest taki wpis, to w którym miejscu książki serwisowej powinna być taka adnotacja?