Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

kasa fiskalna leasing

  • 09.10.2019Zwrot za zakup kasy: Stara ulga nie wyklucza nowej
    Pytanie: Czy Wnoskodawca ma prawo skorzystać ponownie z odliczenia od podatku należnego kwoty wydanej na zakup każdej z kas rejestrujących w wysokości 90% jej ceny zakupu, nie więcej niż 700 zł w przypadku, gdy: już skorzystał z odliczenia na zakup kas w maju 2011 r., zakupił obecne kasy online (3 sztuki) teraz czyli w czerwcu 2019 r. mimo, że obowiązek prowadzenia sprzedaży za pomocą kas rejestrujących online dotyczy go od stycznia 2021 r.?
    • 02.09.2019Ulga na zakup kas rejestrujących online
      Pytanie: W związku z obowiązkiem rozpoczęcia ewidencjonowania obrotu za pomocą kas/drukarek fiskalnych „online” od 1 stycznia 2020 r. Spółka jeszcze w 2019 r. planuje wymienić wszystkie pracujące na stacjach kasy/drukarki fiskalne na drukarki „online” i prowadzić ewidencję sprzedaży przy ich użyciu. Instalacje drukarek będą dokonywane sukcesywnie w zależności od możliwości instalacyjnych. W związku z tym może się zdarzyć tak, że określona partia drukarek zostanie zakupiona np. w maju 2019 r., kolejna w lipcu 2019 r., a następna w grudniu 2019 r. W jakim terminie Spółka ma prawo skorzystania z ulgi na zakup kas rejestrujących online? Od jakiego momentu należy liczyć 6-miesięczny termin?
      • 27.04.2016Udostępnienie pracownikom samochodów do celów prywatnych a kasa fiskalna
        Pytanie podatnika: Czy ponoszenie kosztów eksploatacji, w tym kosztów paliwa zużytych zarówno do celów służbowych jak i prywatnych, z uwagi na mieszane (służbowo-prywatne) użytkowanie samochodów nie będzie stanowić czynności opodatkowanej podatkiem VAT? Czy w związku z ponoszeniem ww. kosztów eksploatacji samochodów służbowych Spółka nie jest zobowiązana do ewidencjonowania ponoszonych kosztów na kasie rejestrującej?
        • 30.12.2015Prywatne korzystanie z samochodów służbowych a kasa fiskalna u pracodawcy
          Pytanie podatnika: Czy Spółka świadczyć będzie na rzecz pracowników nieodpłatną usługę polegającą na użyciu pojazdów samochodowych do celów osobistych pracowników, która to usługa, zgodnie z art. 8 ust. 5 ustawy o VAT, nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT? Czy Spółka zobowiązana będzie zaewidencjonować świadczenie usługi, o której mowa w Pytaniu nr 1, na kasie rejestrującej?