Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

kasa fiskalna spółce o.o.

  • 09.04.2019Możliwość użytkowania kas po ich ponownej fiskalizacji
    Pytanie: Czy Wnioskodawca będzie uprawniony na podstawie art. 111 ust. 3c ustawy VAT do użytkowania przejętych kas fiskalnych po ich ponownej fiskalizacji mimo nie posiadania przez część kas na dzień łączenia ze Spółką Przejmowaną odpowiedniego ważnego potwierdzenia procesu wydawania potwierdzenia spełnienia przez dany typ kasy rejestrującej funkcji, kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące ze względu na upływ czasu (potocznie zwanego homologacją kas)?
    • 02.01.2019NSA. Możliwość skorygowania sprzedaży paragonowej
      Z uzasadnienia: Podatnik ma możliwość dokonania korekty w sytuacji zawyżonej stawki VAT, w przypadku ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej – z tym, że powstały wskutek tego przychód opodatkowany będzie podatkiem dochodowym. Nie można bowiem odmówić stronie prawa do korekty wówczas, gdy rozliczenie podatku jest niezgodne z obowiązującymi przepisami ustawy o VAT.
      • 18.10.2017Prawo do wydawania paragonów niezawierających NIP
        Czy z uwagi na to, że program aplikacyjny wykorzystywany przez spółkę nie będzie posiadał funkcjonalności umożliwiającej wydruk paragonów fiskalnych ze wskazanym numerem NIP nabywcy, i w związku z czym spółka nie będzie miała technicznych możliwości na wystawienie takiego paragonu, spółka może wydawać paragony niezawierające danych wskazanych w § 8 ust. 1 pkt 17 rozporządzenia Ministra Finansów?
        • 17.10.2017Prawo do wydawania paragonów niezawierających NIP
          Czy z uwagi na to, że program aplikacyjny wykorzystywany przez spółkę nie będzie posiadał funkcjonalności umożliwiającej wydruk paragonów fiskalnych ze wskazanym numerem NIP nabywcy, i w związku z czym spółka nie będzie miała technicznych możliwości na wystawienie takiego paragonu, spółka może wydawać paragony niezawierające danych wskazanych w § 8 ust. 1 pkt 17 rozporządzenia Ministra Finansów?
          • 14.10.2016Kasy rejestrujące przejęte w ramach darowanego przedsiębiorstwa
            Pytanie podatnika: Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w oparciu o przedsiębiorstwo, które zostało przeniesione w drodze darowizny. W skład majątku przedsiębiorstwa na moment darowizny wchodziły m.in. kasy rejestrujące. Czy Wnioskodawca może ponownie ufiskalnić te kasy rejestrujące i używać do ewidencji sprzedaży na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej po dacie wygaśnięcia homologacji?
            • 27.04.2016Udostępnienie pracownikom samochodów do celów prywatnych a kasa fiskalna
              Pytanie podatnika: Czy ponoszenie kosztów eksploatacji, w tym kosztów paliwa zużytych zarówno do celów służbowych jak i prywatnych, z uwagi na mieszane (służbowo-prywatne) użytkowanie samochodów nie będzie stanowić czynności opodatkowanej podatkiem VAT? Czy w związku z ponoszeniem ww. kosztów eksploatacji samochodów służbowych Spółka nie jest zobowiązana do ewidencjonowania ponoszonych kosztów na kasie rejestrującej?
              • 24.02.2015Ewidencja sprzedaży na kasie po śmierci wspólnika
                Pytanie podatnika: Czy należny podatek VAT zaewidencjonowany na kasie fiskalnej po śmierci wspólnika (zakończenie bytu prawnego spółki z dniem 6 stycznia 2014 r.) w okresie od 7 stycznia do 31 marca 2014 r. podlega obowiązkowi zapłaty do Urzędu Skarbowego?
                • 27.01.2015Przechowywanie zużytej kasy fiskalnej
                  Pytanie podatnika: Czy po dokonaniu odczytu modułu kasy fiskalnej w związku z zaprzestaniem rejestracji przy pomocy danej kasy, spółka może niezwłocznie przekazać kasę rejestrującą wraz z modułem fiskalnym do utylizacji bądź dokonać jej zbycia do firmy serwisującej/producenta kas, czy też na Spółce ciąży obowiązek przechowywania tych urządzeń? Czy po dokonaniu odczytu modułu fiskalnego w związku z jego wymianą, spółka może niezwłocznie przekazać moduł fiskalny do utylizacji, czy też na spółce ciąży obowiązek przechowywania tego urządzenia?
                  • 14.02.2013Wystawienie faktury przy braku paragonu a konieczność ponownej zapłaty VAT
                    Pytanie podatnika: Czy Spółka powinna wystawić fakturę w sytuacji, gdy klient nie jest w stanie przedstawić oryginału paragonu, jeśli Spółka może zidentyfikować dokonaną transakcję zarejestrowaną uprzednio przy użyciu kasy rejestrującej za pomocą innych niż paragon dowodów? Jeśli tak, to czy wystawienie tej faktury, w przypadku gdy transakcja została zaewidencjonowana uprzednio przy użyciu kasy rejestrującej i została ujęta na podstawie raportów fiskalnych w deklaracji VAT Spółki, powoduje konieczność ponownej zapłaty podatku VAT od tej samej transakcji?
                    • 02.06.2009Co zrobić z pamięcią fiskalną po zakończeniu pracy kasy
                      Z uzasadnienia: W konsekwencji, po zakończeniu pracy przez kasę rejestrującą w trybie fiskalnym i po przeprowadzeniu czynności opisanych w załączniku nr 4 do powołanego rozporządzenia, przy jednoczesnym obowiązku przestrzegania pozostałych przepisów rozporządzenia w tym dotyczących przechowywania wydruków z kasy rejestrującej nie zachodzi w ocenie sądu konieczność dalszej ochrony pamięci fiskalnej kasy rejestrującej, która zakończyła pracę w trybie fiskalnym.