Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

kasa fiskalna usługi kurierskie

  • 13.01.2017Moment ewidencjonowania obrotu przy sprzedaży wysyłkowej na kasie rejestrującej
    Pytanie podatnika: Czy w przypadku sprzedaży przez platformę allegro w momencie otrzymania przelewu na konto firmowe przed wysyłką towaru prawidłowe jest fiskalizowanie tej sprzedaży w momencie otrzymania pieniędzy, czy fiskalizacja winna być dokonana w momencie wysyłki towaru? Czy w przypadku sprzedaży za pobraniem prawidłowe jest fiskalizowanie sprzedaży towaru na rzecz osób fizycznych w momencie wydania towaru kurierowi, czy może w momencie otrzymania zapłaty za towar? W którym momencie powinna być zafiskalizowana sprzedaż, jeżeli przelew firma otrzyma w piątek o godz. 18 lub w sobotę, w którym to czasie firma nie pracuje, czy prawidłowym będzie fiskalizacja w momencie wysyłki towaru do klienta czy też może w dacie otrzymania przelewu?
    • 08.05.2015E-handel: Zapłata przez pośrednika a VAT i kasa fiskalna
      Pytanie podatnika: Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży konsumentom towarów i usług za pośrednictwem sklepu internetowego. Wszelkie płatności w sklepie internetowym dokonywane są przez konsumenta za pośrednictwem internetowego systemu płatności. Czy od 1 stycznia 2015 r., czynności dokonywane przez Wnioskodawcę w ramach prowadzenia działalności odpowiadają czynnościom wskazanym pod poz. 37 i 38 załącznika do rozporządzenia z dnia 4 listopada 2014 r. ws. zwolnień z kas, w związku z czym Wnioskodawca zwolniony jest z obowiązku prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących?
      • 14.11.2014Kasa fiskalna przy sprzedaży przez Internet
        Pytanie podatnika: Czy ewidencjonowanie za pośrednictwem kas fiskalnych jest konieczne w sytuacji, gdy cała sprzedaż opiera się na przelewach bankowych a dostawa towarów następuje w systemie wysyłkowym (pocztą lub przesyłkami kurierskimi) dodatkowo z ewidencji i dowodów dokumentujących transakcję jednoznacznie wynika, jakiej konkretnie transakcji zapłata dotyczyła i na czyją rzecz została dokonana (dane nabywcy, w tym jego adres) i Spółka nie dokonuje dostaw towarów usług określonych w § 4 rozporządzenia? Czy ewentualne zmiany systemu rejestracji są możliwe w trakcie roku podatkowego?