Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

bilety zfśs

  • 10.07.2018Karty MultiSport z ZFŚS a przychód pracownika
    Pytanie: Czy otrzymane przez pracownika dofinansowanie do Kart MultiSport ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
    • 06.04.2017Usługi turystyczne a VAT. Rozliczenie zaliczki
      Pytanie podatnika: Czy otrzymanie zaliczki na poczet imprezy turystycznej rodzi obowiązek podatkowy w podatku VAT u Spółki rozliczającej się w ramach szczególnej procedury dla usług turystycznych określonej w art. 119 ust. 1 i ust. 2 ustawy o VAT?
      • 27.11.2013Prezenty świąteczne dla pracowników. Jak uniknąć podatku?
        Dodatkowa gotówka, bony towarowe, karty przedpłacone oraz paczki – to najczęściej wybierane przez firmy w Polsce prezenty świąteczne dla pracowników. W niektórych przypadkach można uniknąć konieczności opłacenia od nich podatku dochodowego PIT.
        • 28.08.2013Opodatkowanie świadczeń finansowanych w całości lub w części z ZFŚS
          Pytanie podatnika: Czy Spółka postępuje prawidłowo, traktując przekazanie świadczeń z ZFŚS na rzecz uprawnionych (czyli pracowników, emerytów/rencistów) i to zarówno te które są w całości sfinansowane ze środków ZFŚS, jak i te które są tylko częściowo sfinansowane z ZFŚS a częściowo przez samego uprawnionego (pracownika, emeryta/rencistę) jako czynności niezwiązane z prowadzoną działalnością, a tym samym nie podlegające przepisom ustawy o VAT?
          • 17.01.2013Świadczenia dla pracowników ze środków obrotowych a VAT
            Pytanie podatnika: Spółka zakupuje dla pracowników ze środków obrotowych świadczenia sportowe (pakiet obejmujący wstęp na obiekty sportowe oraz pakiet w ramach którego użytkownicy są uprawnieni do udziału w zajęciach sportowych), a także bilety do kina i karnety na basen (dodatkowe bilety). Ze świadczeń sportowych pracownicy będą mogli skorzystać za częściową odpłatnością, natomiast z dodatkowych biletów - nieodpłatnie. Czy spółka powinna naliczać podatek VAT wyłącznie od wartości świadczeń, którymi są obciążani pracownicy, a kwota potrącona z pensji pracownika powinna być rozpoznana jako wartość brutto? Czy spółka powinna naliczać podatek VAT od nieodpłatnego przekazania dodatkowych biletów pracownikom?
            • 23.11.2012Przychody pracownika: Świadczenia z ZFŚS a podatek dochodowy
              Pytanie podatnika: Czy od wszystkich wykorzystanych przez pracowników świadczeń należy z wynagrodzenia potrącić podatek dochodowy od osób fizycznych? Czy wśród wymienionych świadczeń są takie, które korzystają ze zwolnienia z podatku?
              • 27.12.2010KUP: Zapomoga losowa wypłacona ze środków obrotowych
                Pytanie podatnika: Czy zapomogi powodziowe wypłacone ze środków obrotowych Spółki dla pracowników poszkodowanych w powodzi z maja 2010 r. mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?
                • 14.10.2010Czy świadczenia pracownicze podlegają opodatkowaniu VAT?
                  Nieodpłatne świadczenia pracodawcy na rzecz pracowników wywołują szereg konsekwencji podatkowych. Najbardziej popularna wydaje się być problematyka PIT. Warto jednak pamiętać, że świadczenia pracownicze powodują powstanie określonych skutków podatkowych po stronie pracodawcy także w zakresie VAT.
                  • 20.05.2009Opodatkowanie podatkiem VAT świadczeń z ZFŚS
                    Pytanie podatnika: Czy Spółka postępuje prawidłowo przy odsprzedaży pracownikom usług dofinansowywanych z ZFŚS, opodatkowując podatkiem VAT kwotę odpłatności ponoszonej przez pracownika i odliczając część podatku VAT naliczonego zawartego w cenie nabytej usługi odpowiadającą „części opodatkowanej” danej usługi?