Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

kasa fiskalna usługi komputerowe

  • 17.09.2020Świadczenie usług elektronicznych a rozliczenie VAT
    Zgodnie z art. 2 pkt 26 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług usługami elektronicznymi są usługi świadczone za pomocą środków komunikacji elektronicznej, o których mowa w art. 7 rozporządzenia wykonawczego Rady (UE) NR 282/2011 z 15 marca 2011 r. ustanawiającego środki wykonawcze do dyrektywy 2006/112/WE w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej (Dz. Urz. UE L 77/1). Należą do nich usługi świadczone za pomocą Internetu lub sieci elektronicznej, których wykonanie – ze względu na ich charakter – jest zasadniczo zautomatyzowane i wymaga minimalnego udziału człowieka, a ich wykonanie bez wykorzystania technologii cyfrowej jest niemożliwe.
    • 14.11.2014Kasa fiskalna przy sprzedaży przez Internet
      Pytanie podatnika: Czy ewidencjonowanie za pośrednictwem kas fiskalnych jest konieczne w sytuacji, gdy cała sprzedaż opiera się na przelewach bankowych a dostawa towarów następuje w systemie wysyłkowym (pocztą lub przesyłkami kurierskimi) dodatkowo z ewidencji i dowodów dokumentujących transakcję jednoznacznie wynika, jakiej konkretnie transakcji zapłata dotyczyła i na czyją rzecz została dokonana (dane nabywcy, w tym jego adres) i Spółka nie dokonuje dostaw towarów usług określonych w § 4 rozporządzenia? Czy ewentualne zmiany systemu rejestracji są możliwe w trakcie roku podatkowego?
      • 26.08.2013Rozliczenia VAT. Problemy ze stosowaniem kas fiskalnych
        Interpelacja nr 18537 w sprawie rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących
        • 30.07.2013Kasy fiskalne: Jednoznaczna nazwa, czyli jak zlikwidować drobny handel
          Interpelacja nr 18537 do ministra finansów w sprawie rozporządzenia ministra finansów z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących
          • 06.06.2013Kasy rejestrujące: Jak rejestrować nieodpłatne usługi?
            Pytanie podatnika: Jak rejestrować nieodpłatne usługi, jeśli kasa fiskalna nie akceptuje kwoty 0 zł?
            • 14.01.2008Orzecznictwo podatkowe: Nieodpłatne przekazanie towarów i kasa fiskalna
              Wnioskiem z 15 stycznia 2007 r. Skarżąca – P. Sp. z o.o. w Warszawie zwróciła się o udzielenie pisemnej interpretacji co do sposobu i zakresu zastosowania przepisów prawa podatkowego. Przedstawiając stan faktyczny skarżąca wskazała, iż dokonuje nieodpłatnie dostaw towarów w ramach prowadzonych działań promocyjnych. Skarżąca prowadziła programy lojalnościowe dla podmiotów korzystających z jej usług i w ramach tych programów przekazywała nieodpłatnie swoim klientom prezenty. Korzystając z prawa wynikającego z art. 86 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, póz. 535 z późn. zm.; dalej ( „u.p.t.u.”) Skarżąca obniżała kwotę podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z nabyciem towarów przeznaczonych do nieodpłatnego przekazania, gdyż przekazanie miało na celu zwiększenie wartości obrotu podlegającego opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.