Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

bony związki zawodowe

  • 10.07.2018Karty MultiSport z ZFŚS a przychód pracownika
    Pytanie: Czy otrzymane przez pracownika dofinansowanie do Kart MultiSport ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
    • 30.03.2015Wielkanocna pomoc dla pracowników z ZFŚS. Z PIT czy bez?
      Pytanie: W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi podjęta została decyzja o wypłacie dla pracowników bezzwrotnej pomocy finansowej z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Każdy pracownik, który złoży wniosek o przyznanie pomocy finansowej i oświadczenie o dochodach, otrzyma pieniądze. Kwota zapomogi uzależniona będzie od wysokości dochodu przypadającego na członka rodziny. Czy kwoty ww. zapomóg mogą korzystać ze zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 21 ust. 1 pkt 26 lub art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
      • 11.04.2014Koszt wynajmu autokaru na zorganizowany wyjazd jako przychód pracownika
        Wartość świadczenia w postaci sfinansowania wynajmu autokaru na wycieczkę do teatru ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, korzysta ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o PIT do kwoty 380 zł, natomiast nadwyżka ponad tę kwotę podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych - wyjaśnił Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy w interpretacji z 25 lutego 2014 r., sygn. ITPB2/415-1072b/13/MN.
        • 11.04.2014Świąteczna pomoc dla pracowników z ZFŚS
          Pytanie: W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi podjęta została decyzja o wypłacie dla pracowników bezzwrotnej pomocy finansowej z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Każdy pracownik, który złoży wniosek o przyznanie pomocy finansowej i oświadczenie o dochodach, otrzyma pieniądze. Kwota zapomogi uzależniona będzie od wysokości dochodu przypadającego na członka rodziny. Czy kwoty ww. zapomóg mogą korzystać ze zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 21 ust. 1 pkt 26 lub art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
          • 06.12.2012Zwolnienie z PIT świadczeń z ZFŚS dla członków rodzin emerytów i rencistów
            Pytanie podatnika: Czy spółka, jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych, powinna pobrać zaliczkę na podatek dochodowy z tytułu świadczeń przyznawanych z ZFŚS, których wartość nie przekracza kwoty 2280 zł w roku podatkowym, na rzecz członków rodzin emerytów i rencistów - byłych pracowników spółki, czy też powinna zastosować zwolnienie przedmiotowe - określone w art. 21 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
            • 26.10.2011Udział w pikniku. Imprezy integracyjne a PIT
              Pytanie podatnika: Czy udział w pikniku sportowo – rekreacyjnym stanowi dla pracownika i emeryta przychód podlegający opodatkowaniu?
              • 14.09.2011Świadczenia z ZFŚS do kwoty 380 zł wolne od PIT
                Pytanie podatnika: Czy płatnik postąpił prawidłowo pobierając zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych od całej przyznanej kwoty, czy też opodatkowaniu podlega nadwyżka ponad 380 zł w trakcie roku podatkowego?
                • 09.12.2009Opodatkowanie świadczeń pieniężnych z ZFŚS
                  Pytania podatnika: 1. Czy świadczenia pieniężne wypłacane pracownikom przez Spółkę, sfinansowane w całości z ZFŚS, (takie jak: jednorazowe świadczenie z tytułu urodzenia dziecka, dopłata do wypoczynku, dofinansowanie sportu i rekreacji oraz aktywności kulturalno-oświatowej, świadczenia w razie sytuacji losowych, itp.) są zwolnione od opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy PIT, do wysokości limitu wskazanego w tym przepisie? 2. Czy można zastosować zwolnienie, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy PIT (w brzmieniu obecnie obowiązującym), do świadczeń pieniężnych sfinansowanych z ZFŚS, które zostały wypłacone pracownikom od 1 stycznia 2009 r.? 3. Czy limit określony w art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy PIT (kwota zwolnienia w wysokości 380 zł/rok) dotyczy wszystkich świadczeń pieniężnych oraz świadczeń rzeczowych sfinansowanych z ZFŚS i wypłaconych lub wydanych pracownikowi w danym roku kalendarzowym?