Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

amortyzacja komputery

  • 27.01.2017WSA. Amortyzacja systemu informatycznego
    Z uzasadnienia: Z przepisu art. 16b ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o CIT nie można wyprowadzić wniosku, że przeniesienie praw majątkowych stanowi warunek do uznania umowy o korzystanie z oprogramowania (licencji) za wartość niematerialną i prawną. Niezasadnie zatem organ stwierdził, że wydatków związanych z nabyciem i wdrożeniem zintegrowanego systemu informatycznego, nie można uznać za wydatki na nabycie składnika majątku trwałego, stanowiącego wartość początkową wartości niematerialnej i prawnej.
  • 20.05.2015Podróż służbowa. Wydatki na sprzęt elektroniczny w kosztach działalności
    Pytanie: Zamierzam udać się w podróż służbową do Stanów Zjednoczonych na okres ok. 6 miesięcy. W trakcie pobytu, w przypadku awarii lub zniszczenia obecnie posiadanych urządzeń elektronicznych (telefony komórkowe, laptopy, podzespoły komputerowe, dyski, pendrive’y), będę zmuszony do zakupu nowego sprzętu, który później nie będzie odsprzedawany i będzie stanowił środek trwały prowadzonej przeze mnie działalności. Czy wydatki na zakup sprzętu elektronicznego będą stanowiły koszty uzyskania przychodów?
  • 19.05.2015Podróż służbowa. Wydatki na sprzęt elektroniczny w kosztach działalności
    Pytanie: Zamierzam udać się w podróż służbową do Stanów Zjednoczonych na okres ok. 6 miesięcy. W trakcie pobytu, w przypadku awarii lub zniszczenia obecnie posiadanych urządzeń elektronicznych (telefony komórkowe, laptopy, podzespoły komputerowe, dyski, pendrive’y), będę zmuszony do zakupu nowego sprzętu, który później nie będzie odsprzedawany i będzie stanowił środek trwały prowadzonej przeze mnie działalności. Czy wydatki na zakup sprzętu elektronicznego będą stanowiły koszty uzyskania przychodów?
  • 14.10.2010W 2011 r. zmaleją korzyści z jednorazowej amortyzacji
    Maksymalna wysokość jednorazowego odpisu wynosi w 2010 r. 422 000 zł, jednak w przyszłym roku będzie ona o wiele mniejsza i będzie wynosić tylko 197 000 zł. Ma to związek z końcem okresu obowiązywania przepisów przejściowych, wprowadzonych ustawą z 5 marca 2009 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. Nr 69, poz. 587). Zgodnie z ich brzmieniem w latach podatkowych rozpoczynających się w 2009 i 2010 r. obowiązuje wyższa kwota limitu jednorazowego odpisu amortyzacyjnego wynosząca 100 000 euro. Zatem od 1 stycznia 2011 r. limit ten, zgodnie z art. 22k ust. 1 ustawy o PIT (odpowiednio art. 16k ust. 7 ustawy o CIT) ponownie wyniesie 50 000 euro.
  • 08.02.2006Amortyzacja komputera i podwyższona stawka amortyzacyjna
    W ubiegłym roku zakupiłem i wprowadziłem do ewidencji środków trwałych komputer. Do końca 2005 r. stosowałem stawkę amortyzacyjną 30%. Czy od stycznia 2006 r. mogłem zastosować dla tego komputera podwyższoną stawkę amortyzacyjną odpowiednią dla środków trwałych poddanych szybkiemu postępowi technicznemu?