Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

kasa fiskalna książka

  • 09.04.2019Możliwość użytkowania kas po ich ponownej fiskalizacji
    Pytanie: Czy Wnioskodawca będzie uprawniony na podstawie art. 111 ust. 3c ustawy VAT do użytkowania przejętych kas fiskalnych po ich ponownej fiskalizacji mimo nie posiadania przez część kas na dzień łączenia ze Spółką Przejmowaną odpowiedniego ważnego potwierdzenia procesu wydawania potwierdzenia spełnienia przez dany typ kasy rejestrującej funkcji, kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące ze względu na upływ czasu (potocznie zwanego homologacją kas)?
    • 24.05.2017Jedna kasa w dwóch taksówkach wykorzystywanych naprzemiennie
      Pytanie podatnika: Wnioskodawca prowadzi działalność jednoosobową w charakterze taksówkarza dwoma samochodami. Czy Wnioskodawca może zastosować w obydwu samochodach jedną, tę samą, posiadaną kasę rejestrująca? Czy w przypadku zastosowania jednej kasy rejestrującej, dla sprzedaży prowadzonej w miejscach niestałych (w tym wypadku w drugim samochodzie Taxi), na paragonie fiskalnym (oprócz innych obowiązkowych elementów) musi widnieć numer rejestracyjny i numer boczny taksówki?
      • 08.05.2015E-handel: Zapłata przez pośrednika a VAT i kasa fiskalna
        Pytanie podatnika: Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży konsumentom towarów i usług za pośrednictwem sklepu internetowego. Wszelkie płatności w sklepie internetowym dokonywane są przez konsumenta za pośrednictwem internetowego systemu płatności. Czy od 1 stycznia 2015 r., czynności dokonywane przez Wnioskodawcę w ramach prowadzenia działalności odpowiadają czynnościom wskazanym pod poz. 37 i 38 załącznika do rozporządzenia z dnia 4 listopada 2014 r. ws. zwolnień z kas, w związku z czym Wnioskodawca zwolniony jest z obowiązku prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących?
        • 18.06.2013VAT marża a kasa fiskalna
          Pytanie podatnika: Jak sprzedaż w systemie opodatkowania marży powinna być zaewidencjonowana w kasie rejestrującej? Czy można wolnej literze (E lub F) w kasie rejestrującej przyporządkować stawkę 0% i stosować ją wyłącznie do sprzedaży w systemie opodatkowania marży, zgodnie z art. 120 ust. 4 ustawy o VAT? Czy stosowanie jednej litery w kasie rejestrującej do sprzedaży w systemie opodatkowania marży powinno być opisane przez serwisanta w książce serwisowej kasy rejestrującej? Jeśli konieczny jest taki wpis, to w którym miejscu książki serwisowej powinna być taka adnotacja?