Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

kasa fiskalna zwolnieni

  • 06.06.2013Kasy rejestrujące: Jak rejestrować nieodpłatne usługi?
    Pytanie podatnika: Jak rejestrować nieodpłatne usługi, jeśli kasa fiskalna nie akceptuje kwoty 0 zł?
    • 31.05.2013Kasa fiskalna przy sprzedaży sezonowej
      Pytanie podatnika: Czy, prowadząc od kilku lat sezonową działalność gospodarczą w okresie czerwiec - wrzesień 2012 r., podobnie w poprzednich latach, chcąc korzystać w 2013 r. ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotu przy zastosowaniu kasy fiskalnej, jest Pan zobowiązany do rozliczenia całego limitu w wysokości 20.000 zł, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z 29 listopada 2012 r. w sprawie zwolnień z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kas rejestrujących w odniesieniu do czterech miesięcy 2012 r., w których działalność była wykonywana, czy w proporcji do okresu wykonywania tych czynności w 2012 r.?
      • 26.04.2013Zawieszenie działalności a ulga na zakup kasy rejestrującej
        Pytanie podatnika: W sierpniu 2008 r. Wnioskodawca rozpoczął działalność gospodarczą (sklep). 29 sierpnia została uruchomiona kasa fiskalna, a 3 września 2008 r. Wnioskodawca otrzymał zwrot z tytułu jej zakupu. Wnioskodawca czasowo, tj. na okres od 1 marca 2010 r. do 30 lipca 2011 r., zawiesił działalność. 1 sierpnia 2011 r. działalność została odwieszona. Jednak przez kolejne dwa miesiące Wnioskodawca nie odnotował żadnej sprzedaży, z tego względu postanowił zamknąć sklep co nastąpiło dnia 30 września 2011 r. Czy Wnioskodawca ma obowiązek zwrotu ulgi na zakup kasy?
        • 14.02.2013Wystawienie faktury przy braku paragonu a konieczność ponownej zapłaty VAT
          Pytanie podatnika: Czy Spółka powinna wystawić fakturę w sytuacji, gdy klient nie jest w stanie przedstawić oryginału paragonu, jeśli Spółka może zidentyfikować dokonaną transakcję zarejestrowaną uprzednio przy użyciu kasy rejestrującej za pomocą innych niż paragon dowodów? Jeśli tak, to czy wystawienie tej faktury, w przypadku gdy transakcja została zaewidencjonowana uprzednio przy użyciu kasy rejestrującej i została ujęta na podstawie raportów fiskalnych w deklaracji VAT Spółki, powoduje konieczność ponownej zapłaty podatku VAT od tej samej transakcji?
          • 24.09.2012Zwrot ulgi na zakup kasy
            Dla podatników zobowiązanych do prowadzenie ewidencji obrotu przy pomocy kasy rejestrującej ustawodawca przewidział możliwość skorzystania z tzw. „ulgi na kasę”. Z ulgi tej skorzystać mogą zarówno czynni podatnicy VAT oraz podatnicy zwolnieni przedmiotowo jak i podmiotowo. Wspomniana ulga polega na możliwości odzyskania określonej części wydatku poniesionego na zakup tej kasy (90% ceny zakupu netto, nie więcej niż 700 zł). W określonych jednak przypadkach podatnik będzie zobowiązany do zwrotu ulgi.
            • 22.04.2011Kasa fiskalna u prawnika
              Usługi prawnicze świadczone przez podatnika na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych korzystać będą ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotu i kwot należnego podatku za pośrednictwem kas rejestrujących do 31 grudnia 2012 r., pod warunkiem, że w ciągu roku podatkowego tj. 2011 nie nastąpi przekroczenie kwoty obrotów w wysokości 40.000 zł z działalności, o której mowa w art. 111 ust. 1 ustawy o VAT (dot. świadczenia usług na rzecz ww. osób) - wyjaśnił Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach z interpretacji z dnia 22.02.2011 r., sygn. IBPP4/443-1756/10/EJ.
              • 25.02.2011Kasa fiskalna przy sprzedaży wysyłkowej i bezpośredniej
                Pytania podatnika: 1. Czy wpłaty za towar w sprzedaży wysyłkowej, dokonane na rachunek bankowy firmy lub za pośrednictwem poczty, przewoźnika kurierskiego powinny być ewidencjonowane na kasie rejestrującej? 2. Czy firma prawidłowo postępuje rejestrując na kasie fiskalnej tylko sprzedaż dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, którzy zakupują towar w punkcie sprzedaży bezpośredniej (za gotówkę)?
                • 04.01.2011Kasa fiskalna przy sprzedaży wysyłkowej
                  Pytanie podatnika: 1. Czy do limitu obrotów 40 000 zł należy wliczyć sprzedaż dokonywaną w systemie wysyłkowym jako zwolnienie przedmiotowe z ewidencjonowania na kasie fiskalnej wynikające z załącznika do rozporządzenia Ministra Finansów z 23 grudnia 2009 r. poz. 37? 2. Czy w przypadku przekroczenia obrotów 40 000 zł z powodu włączenia do limitu sprzedaży w systemie wysyłkowym, sprzedaż na rzecz rolników ryczałtowych i sprzedaż usług dostawy towarów winny być ewidencjonowane na kasie fiskalnej a sprzedaż w systemie wysyłkowym zwolniona z tej ewidencji? 3. Czy w przypadku przekroczenia obrotów 40 000 zł z powodu włączenia do limitu sprzedaży w systemie wysyłkowym, sprzedaż na rzecz rolników ryczałtowych, sprzedaż usług dostawy towarów i sprzedaż towarów w systemie wysyłkowym winny być ewidencjonowane przy użyciu kas fiskalnych?
                  • 04.02.2010Ustawa o transporcie drogowym komplikuje działania fiskusa
                    Interpelacja nr 13349 do ministra finansów w sprawie wadliwych przepisów ustawy o transporcie drogowym
                    • 25.04.2008Obowiązek ewidencjonowania obrotów przy zastosowaniu kasy rejestrującej przez następcę prawnego
                      Pytanie podatnika: Czy z dniem połączenia jednostka przejmująca, niezobowiązana dotychczas do instalacji kas rejestrujących ze względu na zwolnienie przedmiotowe z uwagi na strukturę obrotów, zobowiązana będzie do jej instalacji z powodu włączenia do niej innej jednostki, która w przeszłości utraciła prawo do takiego zwolnienia ze względu na swoją strukturę obrotów?
                      • 14.01.2008Orzecznictwo podatkowe: Nieodpłatne przekazanie towarów i kasa fiskalna
                        Wnioskiem z 15 stycznia 2007 r. Skarżąca – P. Sp. z o.o. w Warszawie zwróciła się o udzielenie pisemnej interpretacji co do sposobu i zakresu zastosowania przepisów prawa podatkowego. Przedstawiając stan faktyczny skarżąca wskazała, iż dokonuje nieodpłatnie dostaw towarów w ramach prowadzonych działań promocyjnych. Skarżąca prowadziła programy lojalnościowe dla podmiotów korzystających z jej usług i w ramach tych programów przekazywała nieodpłatnie swoim klientom prezenty. Korzystając z prawa wynikającego z art. 86 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, póz. 535 z późn. zm.; dalej ( „u.p.t.u.”) Skarżąca obniżała kwotę podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z nabyciem towarów przeznaczonych do nieodpłatnego przekazania, gdyż przekazanie miało na celu zwiększenie wartości obrotu podlegającego opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
                      • « poprzednia strona [ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ]