Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

dostawa nieruchomości kasa fiskalna

  • 25.05.2017Kasa fiskalna przy usługach budowlanych
    Pytanie podatnika: W jakim momencie dokonywana jest rejestracja w kasie fiskalnej sprzedaży usługi budowlanej z wystawioną fakturą w następnym miesiącu rozliczeniowym, po dacie sprzedaży usługi budowlanej i z odroczonym terminem płatności np. 45-dniowym w przypadku wykonania usługi na terenie RP, a w jakim momencie w przypadku wykonania usługi za granicą kraju?
    • 08.03.2016Kasa fiskalna przy najmie
      Pytanie podatnika: Wnioskodawca ma zamiar prowadzić działalność gospodarczą w zakresie najmu lokali. Większość wpłat dokonywana będzie przelewem. Jednak incydentalnie mogą się zdarzyć wpłaty gotówkowe. Za każda dokonaną wpłatę za najem Wnioskodawca będzie wystawiać fakturę w momencie dokonania wpłaty. Wpłaty dokonywane przez najemców będą opisywane czego dotyczą: najmu, zwrotu za tzw. media. Czy ten sposób dokumentowania najmu zwalnia Wnioskodawcę z rejestrowania przychodów za pomocą kasy rejestrującej?
      • 17.11.2015Kasa fiskalna przy wynajmie
        Pytanie podatnika: Wnioskodawca prowadzi „mały biznes” polegający na wynajmie i zarządzaniu nieruchomością. Całkowity obrót firmy nieznacznie przekracza 20.000 zł, ale całość sprzedaży Wnioskodawca dokumentuje rachunkami. Czy Wnioskodawca może korzystać ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej na podstawie § 2 pkt 2 ww. rozporządzenia w przypadku dokumentowania świadczonych usług „rachunkiem bądź uproszczoną fakturą VAT”?
        • 08.09.2015Stara kasa fiskalna w nowej działalności
          Pytanie podatnika: Czy w przypadku ponownego rozpoczęcia tego samego typu działalności gospodarczej i w tym samym miejscu Wnioskodawca może używać tej samej kasy fiskalnej, o tym samym numerze unikatowym?
          • 24.02.2015Ewidencja sprzedaży na kasie po śmierci wspólnika
            Pytanie podatnika: Czy należny podatek VAT zaewidencjonowany na kasie fiskalnej po śmierci wspólnika (zakończenie bytu prawnego spółki z dniem 6 stycznia 2014 r.) w okresie od 7 stycznia do 31 marca 2014 r. podlega obowiązkowi zapłaty do Urzędu Skarbowego?