Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

amortyzacja środków trwałych używanych

  • 04.07.2007Musisz być właścicielem, żeby amortyzować
    Podatnik może amortyzować dla celów podatkowych wyłącznie te środki trwałe, do których przysługuje mu prawo własności. Wyjątki od tej zasady dotyczą jedynie amortyzacji środków trwałych, używanych przez leasingobiorcę na podstawie umowy leasingu finansowego (kapitałowego) — orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
    • 14.06.2007Uproszczona amortyzacja mieszkań niekorzystna dla podatników
      Interpelacja nr 7020 do ministra finansów w sprawie amortyzacji mieszkań
      • 06.04.2007Amortyzacja zabytkowego budynku użytkowego
        Pytanie podatnika: Czy można przyjąć, że zakupiony budynek, wpisany do rejestru zabytków, był używany ponad 5 lat i czy można dokonywać odpisów amortyzacyjnych tego budynku przy zastosowaniu indywidualnej stawki 10% rocznie?
        • 17.01.2006Amortyzacja samochodu używanego.
          Pytanie: W jaki sposób najszybciej amortyzować samochód zakupiony na giełdzie? Samochód jest już kilkuletni.
          • 23.11.2005Amortyzacja samochodu używanego
            Pytanie: W jaki sposób najkorzystniej (najszybciej) amortyzować samochód zakupiony na giełdzie? Samochód jest już kilkuletni.
            • 05.09.2005Amortyzacja używanych i ulepszonych środków trwałych
              Ulepszenie Podatnik ponosząc nakłady na ulepszenie środka trwałego może zmienić jego wartość początkową ustalaną dla celów amortyzacji. Wydatki na ulepszenie stają się kosztami uzyskania przychodu dopiero poprzez odpisy amortyzacyjne. Zgodnie z ust. 17 art. 22g ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (odpowiednio: ust. 13 art. 16 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych), jeżeli środki trwałe uległy ulepszeniu w wyniku przebudowy, rozbudowy, rekonstrukcji, adaptacji lub modernizacji, wartość początkową tych środków powiększa się o sumę wydatków na ich ulepszenie, w tym także o wydatki na nabycie części składowych lub peryferyjnych, których jednostkowa cena nabycia przekracza 3.500 zł.

            « poprzednia strona [ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ]