Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

zakup kalendarzy dla kontrahentów

  • 25.09.2017Wydatki na upominki dla kontrahentów w koszach podatkowych
    Pytanie: W ramach wykonywanej działalności Wnioskodawca zamierza przekazywać swoim kontrahentom drobne upominki w postaci papierowych voucherów lub zaproszeń do restauracji. Vouchery i zaproszenia będą mieć niewielką wartość, ok. 100-500 zł. Czy ww. wydatki Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?
  • 20.09.2016Wydawanie gratisów w ujęciu VAT
    Pytanie podatnika: Czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów, przekazywanych nieodpłatnie jako gratisy? Czy Spółka ma obowiązek opodatkować nieodpłatne wydanie gratisów podatkiem od towarów i usług?
  • 08.04.2016VAT. Kosze prezentowe dla kontrahentów
    Pytanie podatnika: W związku ze zbliżającym się końcem roku i czasem podsumowań współpracy z kontrahentami, podatnik podjął decyzję o przekazaniu wybranym pracownikom kontrahentów, z którymi ma najbliższy kontakt, kosze prezentowe. Są one zróżnicowane wartościowo. Ich koszt waha się między 80 a 150 zł brutto. W koszach tych mają się znaleźć zarówno słodycze, kawa, herbata, napoje, a także kalendarze z logo Wnioskodawcy. Jak wygląda sprawa z podatkiem VAT od przekazanych ww. koszy?
  • 21.11.2013Prezenty świąteczne przekazywane klientom – skutki w podatku dochodowym
    Nadchodzący okres świąteczno-noworoczny kojarzy się każdemu z nas z czasem spędzonym w gronie rodzinnym, składaniem życzeń i wymianą podarunków. Coraz częściej święta obchodzone są również w zakładach pracy. Przedsiębiorcy organizują spotkania wigilijne z pracownikami oraz kontrahentami i wręczają świąteczne prezenty. Jak to zwykle bywa, każda z wymienionych atrakcji niesie za sobą pewne ryzyko podatkowe. Warto więc zaplanować święta w firmie z uwzględnieniem ich aspektu podatkowego.
  • 13.08.2013Materiały reklamowe i prezenty o małej wartości a VAT
    Pytanie podatnika: Jak rozliczać nieodpłatne przekazanie drukowanych materiałów reklamowych i informacyjnych oraz prezentów o małej wartości dla potrzeb VAT?
  • 31.01.2012Skutki podatkowe spotkań z kontrahentami
    Spotkania biznesowe podczas których, kontrahent spożywa z nami posiłek, a następnie otrzymuje np. gadżet firmowy jest bardzo powszechną, wręcz zwyczajową praktyką w świecie biznesu. Dla organów podatkowych wciąż jednak jest to pole do prezentowania odmiennych poglądów, mających rozstrzygnąć czy tego typu wydatki ukierunkowane są na reprezentowanie firmy oraz budowanie jej prestiżu (reprezentacja), czy też służą jedynie promocji świadczonych usług.
  • 24.07.2008Nieodpłatne przekazanie materiałów reklamowych a VAT
    Pytanie podatnika: Czy kalendarze z logo przekazywane kontrahentom lub potencjalnym kontrahentom stanowią drukowane materiały reklamowe w rozumieniu art. 7 ust. 3 ustawy o VAT?