Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

apteczka

  • 16.01.2017Sprzedaż zestawów promocyjnych a VAT
    Pytanie podatnika: Czy w przypadku przeprowadzania promocji typu „kup 3 w cenie 2” dodanie kolejnej sztuki takiego samego produktu stanowi dla celów VAT rabat towarowy (tj. rabat naturalny) obniżający cenę jednostkową wszystkich towarów otrzymanych przez kontrahenta w promocji typu „kup 3 w cenie 2” i tym samym dodanie kolejnej sztuki nie stanowi dostawy towarów, o której mowa w art. 7 ust. 2 ustawy o VAT?
    • 11.01.2017VAT. Nieodpłatne przekazanie gadżetów reklamowych
      Pytanie podatnika: Czy nieodpłatne przekazanie gadżetów, których jednostkowa cena nabycia (bez podatku VAT) nie przekracza 10 zł, nie będzie podlegało opodatkowaniu VAT także w przypadku jednorazowego przekazania kontrahentowi większej liczby gadżetów (w tym - w jednym opakowaniu np. pudełku), o łącznej wartości przekraczającej 10 zł netto?
      • 28.12.2016Skutki w VAT sprzedaży trzech towarów w zestawie w cenie dwóch
        Pytanie podatnika: Czy w przypadku przeprowadzania promocji typu „kup 3 w cenie 2” dodanie kolejnej sztuki takiego samego produktu stanowi dla celów VAT rabat towarowy (tj. rabat naturalny) obniżający cenę jednostkową wszystkich towarów otrzymanych przez kontrahenta w promocji typu „kup 3 w cenie 2” i tym samym dodanie kolejnej sztuki nie stanowi dostawy towarów, o której mowa w art. 7 ust. 2 ustawy o VAT?
        • 06.05.2016PIP wyjaśnia: Apteczka w zakładzie pracy
          Czy pracodawca powinien zapewnić apteczki w zakładzie pracy? Jeżeli tak, to jakie są szczegółowe zasady rozmieszczenia apteczek?
          • 05.05.2016PIP wyjaśnia: Apteczka w zakładzie pracy
            Czy pracodawca powinien zapewnić apteczki w zakładzie pracy? Jeżeli tak, to jakie są szczegółowe zasady rozmieszczenia apteczek?
            • 23.08.2012Apteczka w zakładzie pracy
              Czy pracodawca ma obowiązek zapewnić apteczki w zakładzie pracy? Jeżeli tak, to jakie są szczegółowe zasady rozmieszczenia apteczek?
              • 10.05.2012Apteczka w zakładzie pracy
                Pytanie: Czy pracodawca powinien zapewnić apteczki w zakładzie pracy? Jeżeli tak, to jakie są szczegółowe zasady rozmieszczenia apteczek?
                • 15.04.2010Stawka podatku VAT przy sprzedaży apteczki
                  Pytanie: Prowadzimy działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży m.in. apteczek samochodowych. W związku z powyższym powzięliśmy wątpliwość: jaką stawkę podatku VAT należy zastosować przy sprzedaży tych właśnie produktów?