Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

odliczenie vatu

  • 29.07.2019Dodatkowe badanie samochodu decyduje o odliczeniu VAT
    Pytanie: Czy w sytuacji, w której Spółka uzyskała dodatkowe badanie techniczne i zaświadczenie VAT-1 dopiero w dniu 4 marca 2019 r., Spółce przysługiwało prawo do odliczenia 100% podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakupy paliwa i opłat leasingowych dotyczących samochodu ciężarowego marki Peugeot Boxer przed dniem 4 marca 2019 r.?
    • 20.09.2018Czy przepisy dotyczące warunków odliczenia przy imporcie i WNT naruszają dyrektywę VAT?
      Z uzasadnienia: Przepisy Dyrektywy dopuszczają możliwość wprowadzenia przez państwo członkowskie pewnych formalności warunkujących prawo do odliczenia podatku naliczonego. Warunki, o których mowa w art. 86 ust. 10b pkt 2 oraz art. 86 ust. 10b pkt 3 ustawy VAT wprowadzone przez polskiego ustawodawcę nie stoją w sprzeczności z przepisami Dyrektywy.
      • 04.01.2017Odliczanie VAT od nieruchomości zakupionej na małżeństwo
        Pytanie podatnika: Czy w przypadku nabycia lokali mieszkalnych lub/i lokali użytkowych przez oboje małżonków pozostających we wspólności majątkowej, gdy tylko Wnioskodawca będzie czynnym podatnikiem VAT, a zakupione lokale będą wykorzystywane wyłącznie w działalności gospodarczej Wnioskodawcy, Wnioskodawcy przysługiwać będzie prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o całą kwotę podatku naliczonego na fakturach dokumentujących nabycie lokali, pomimo, że na fakturach, jak i w aktach notarialnych oprócz danych Wnioskodawcy znajdą się również dane małżonka niebędącego czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług?
        • 16.03.2016Odliczenie VAT. Owoce i warzywa dla pracowników i kontrahentów
          Pytanie podatnika: Czy Spółka jest uprawniona do odliczenia podatku VAT w związku z nabyciem owoców i warzyw? Czy Spółka, w związku z wystawieniem owoców i warzyw celem spożycia przez pracowników i kontrahentów, jest zobowiązana do naliczenia podatku VAT?
          • 25.10.2010Odliczenie VAT z tytułu importu towarów
            Pytanie podatnika: Czy Spółka jest uprawniona do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu importu towarów, pomimo, iż Spółka nie jest właścicielem importowanych towarów?