Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

amortyzacja parking

  • 07.08.2019Działalność w mieszkaniu: Amortyzacja lokalu oraz miejsca postojowego
    Pytanie: Wnioskodawca zamierza dokonać zakupu lokalu mieszkalnego na rynku pierwotnym. Po zakupie przedmiotowego lokalu Wnioskodawca zamierza zmienić adres siedziby swojej firmy zgodny z adresem nowo nabytego lokalu. W lokalu tym będzie również zamieszkiwał. Do lokalu przynależne jest także miejsce parkingowe w garażu podziemnym, które będzie wykorzystywane do parkowania samochodu osobowego znajdującego się w środkach trwałych jego firmy. Czy ww. lokal mieszkalny oraz miejsce postojowe podlegać będą amortyzacji stanowiącej koszty uzyskania przychodów?
  • 27.08.2018Amortyzacja budynku oddanego częściowo do użytku
    Pytanie: Czy po otrzymaniu pisma od Państwowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego z dnia 16 grudnia 2015 r. niezgłaszającego sprzeciwu do przystąpienia do użytkowania Spółka mogła przyjąć budynek mieszkalny jednorodzinny z częścią gospodarczo-magazynową do użytkowania w prowadzonej działalności gospodarczej, wprowadzić go do ewidencji środków trwałych i rozpocząć jego amortyzację poczynając od 1 stycznia 2016 r.?
  • 30.05.2014Amortyzacja miejsc postojowych
    Pytanie: Spółka z o.o. nabyła lokal mieszkaniowy z przeznaczeniem na wynajem. Oprócz lokalu mieszkaniowego nabyła również udział wynoszący 6/60 części w lokalu niemieszkalnym - hali garażowej objętych odrębną księgą wieczystą wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej. Czy miejsca postojowe stanowią odrębne środki trwałe podlegające amortyzacji według stawki 4,5%?
  • 04.12.2013Podróże służbowe: Zwrot kosztów noclegu na podstawie rachunku
    Pytanie podatnika: Czy w sytuacji uzyskania przez pracownika zgody na rozliczenie kosztu noclegu na podstawie rachunku, którego wysokość przekracza limity, o których mowa w § 8 ust. 1 oraz § 16 ust. 1 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia 2013 r., należności wypłacone pracownikowi ponad limit podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, czy też są wolne od obciążeń podatkowych?
  • 02.10.2013Bezpłatny parking dla pracownika a przychód w PIT
    Pytanie podatnika: Czy nieodpłatne udostępnianie miejsc parkingowych skutkuje obowiązkiem doliczenia, pracownikowi do przychodu wartości tego świadczenia i jednocześnie poborem podatku z tego tytułu w myśl art. 31 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
  • 05.01.2010Amortyzacja lokalu użytkowego
    Pytania podatnika: 1. Czy w sytuacji, gdy kredyty przyznane zostały na inny cel, a wykorzystane na działalność gospodarczą można: a) zwiększyć wartość nieruchomości o koszty finansowe (odsetki, prowizje od kredytów i różnice kursowe), b) poniesione do dnia przekazania środka trwałego do użytkowania, koszty finansowe powstałe po oddaniu środków trwałych do użytkowania zaliczać do kosztów uzyskania przychodów? 2. Czy po skorygowaniu wartości początkowej środków trwałych należy zmienić wartość odpisów amortyzacyjnych począwszy od miesiąca następującego po miesiącu przyjęcia środków trwałych do użytkowania?
  • 14.09.2009Orzecznictwo: Delegacje trzeba właściwie dokumentować
    Z uzasadnienia: Odnośnie do zaksięgowanych w koszty uzyskania przychodów spornych wydatków z tytułu podróży służbowych pracowników spółki organ wskazał, że wystawione w związku z nimi dokumenty księgowe obrazują fikcyjne operacje i są niezgodne ze stanem rzeczywistym. Nie pozwala to na zaliczenie tych wydatków do kosztów uzyskania przychodów w myśl art. 15 ust. 1, art. 16 ust. 1 pkt 30 lit. a) i ust. 5 p.d.o.p.
  • 12.03.2009Amortyzacja ulepszonego środka trwałego
    Pytanie podatnika: Czy podatnik będzie mógł zastosować indywidualną stawkę amortyzacyjną wyłącznie do budynku dawnych koszar, czy również do nowo wybudowanego obiektu?
  • 19.01.2009Przekazanie składników majątku spółki jej menedżerowi a opodatkowanie VAT
    W świetle art. 5 ust. 1 pkt 1 oraz art. 8 ust. 1 i 2 ustawy o VAT, aby dana czynność mogła być uznana za usługę, musi być skierowana na zewnątrz i nie może służyć samemu podatnikowi. Usługą nie będzie więc udostępnienie składników majątkowych przez podatnika innemu podmiotowi ani też przekazanie mu innych świadczeń, jeżeli mają one być wykorzystywane tylko na potrzeby działalności samego podatnika, a nie do celów osobistych podmiotu, któremu zostały przekazane — orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku.