Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

odliczenia vat promocjach

  • 04.10.2013VAT: Nieodpłatne przekazanie materiałów reklamowych i informacyjnych
    Pytanie podatnika: Czy w przypadku, gdy przekazywane w przyszłości drukowane materiały reklamowe i informacyjne będą miały wartość konsumpcyjną (np. kalendarze), a ich cena nabycia/koszt wytworzenia nie przekroczy 10 zł (bez podatku), nieodpłatne przekazanie tych materiałów nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT na podstawie art. 7 ust. 3 ustawy o VAT?
    • 13.08.2013Materiały reklamowe i prezenty o małej wartości a VAT
      Pytanie podatnika: Jak rozliczać nieodpłatne przekazanie drukowanych materiałów reklamowych i informacyjnych oraz prezentów o małej wartości dla potrzeb VAT?
      • 14.05.2010Prawo do odliczenia VAT z faktur otrzymanych przed wykonaniem usługi
        Pytanie podatnika: Czy prawo do odliczenia podatku od towarów i usług z ww. faktur przysługuje Spółce już w miesiącu otrzymania faktury lub dwóch kolejnych miesiącach, czy dopiero po wykonaniu usługi, tj. w miesiącu kwietniu 2011 r.? Jeżeli prawo do odliczenia, zgodnie z art. 86 ust. 12 ustawy o podatku od towarów i usług, przysługuje dopiero po wykonaniu usługi to w jaki sposób należy rozliczyć naliczony podatek od towarów i usług, czy w deklaracji za miesiąc kwiecień 2011 r., czy poprzez korektę deklaracji za miesiąc otrzymania faktury, tj. październik i listopad 2009 r.?
        • 05.06.2009Organizacja imprezy integracyjnej a prawo do odliczenia VAT
          Pytania podatnika: 1. Czy z uwagi na zmianę przepisów dokonaną nowelizacją ustawy o VAT z dnia 7 listopada 2008 r. z dniem 1 grudnia 2008 r. Spółka uprawniona jest do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usług kompleksowej organizacji spotkań integracyjnych niezależnie od faktu, że dla celów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych takie wydatki traktowane są jako koszty reprezentacji i na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy tejże ustawy nie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodu? 2. Czy nieodpłatne świadczenie usług organizacji spotkań organizacyjnych dla kontrahentów nie podlega opodatkowaniu na podstawie art. 8 ust. 2 ustawy VAT (z uwagi na fakt, że organizowane przez Spółkę imprezy integracyjne związane są z działalnością gospodarcza/przedsiębiorstwem prowadzonym przez Spółkę)?
          • 30.11.2007Orzecznictwo — Program lojalnościowy i VAT
            Pismem z dnia 25 sierpnia 2006 r. spółka P. S.A. (zwana dalej „Spółką” lub „Skarżącą”) wystąpiła o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, póz. 535 z późn. zm.), powoływanej dalej jako „u.p.t.u.”, oraz rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 marca 2006 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz. U. Nr 51, póz. 375 ze sprost.), powoływanego dalej jako „rozporządzenie” w zakresie dotyczącym obowiązku stosowania kas rejestrujących.