Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

amortyzacja koparko-ładowarki

  • 25.06.2021Wydatki na samochód wyścigowy mogą być kosztem firmy
    Przedsiębiorca  rozpoczął budowę samochodu wyścigowego, który będzie wykorzystywany w ramach prowadzonej działalności gospodarczej dla celów świadczenia usług marketingowych i reklamowych. Czy wydatki na wytworzenie samochodu wyścigowego należy w postaci odpisów amortyzacyjnych bez ograniczeń zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? Czy wydatki eksploatacyjne związane z użytkowaniem tego samochodu można bez ograniczeń zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
  • 02.07.2018Samochód wielozadaniowy typu van a jednorazowa amortyzacja
    Pytanie: Wnioskodawca nabył w grudniu 2017 r. samochód Volkswagen Crafter. Z posiadanych przez Niego dokumentów (tj. faktury VAT oraz dowodu rejestracyjnego) wynika, iż jest to samochód ciężarowy. Czy w przypadku ww. samochodu można zastosować przepis art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i dokonać jednorazowej amortyzacji?
  • 22.06.2016Jednorazowa amortyzacja motocykla - fiskus zmienia zdanie
    Pytanie podatnika: Od 2013 r. Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Wnioskodawca zamierza w działalności gospodarczej wykorzystać motocykl - w celu szybszego dojazdu do pacjentów w razie nagłej konieczności. Jest małym podatnikiem bowiem nie przekroczył w poprzednim roku podatkowym równowartości kwoty 1.200.000 euro wyrażonej w złotych. Czy kupując motocykl istnieje możliwość dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego?
  • 07.04.2016PIT. Rozliczenie wydatków na zakup motocykla
    Pytanie podatnika: Czy motocykl należy traktować jako samochód osobowy i tym samym Wnioskodawca nie ma prawa do jednorazowej amortyzacji, czy też motocykl należy traktować jako pojazd ujęty w grupie 7, rodzaj 740 „Motocykle, przyczepy i wózki motocyklowe” i Wnioskodawcy przysługuje prawo do dokonania jednorazowej amortyzacji?
  • 20.06.2011Jednorazowa amortyzacja części wartości środka trwałego
    Pytanie podatnika: W grudniu 2010 roku w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zakupił środek trwały koparko-ładowarkę za kwotę 245.728 zł. Koparko-ładowarka została przyjęta do użytkowania i wpisana do ewidencji środków trwałych w grudniu 2010 r. Wnioskodawca jednorazowo zamortyzował w grudniu 2010 r. kwotę 145.728 zł, pozostałą zaś część 100.000 zł amortyzuje metodą liniową od stycznia 2011 r., stosując stawkę amortyzacji z Wykazu Środków Trwałych. Czy można tylko część wartości zakupu środka trwałego zamortyzować jednorazowo a pozostałą część amortyzować według metody liniowej?