Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

zakup usług telekomunikacyjnych abonament

  • 06.06.2017Kto zapłaci za tzw. darmowy roaming?
    W połowie czerwca br. na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) dojdzie do zmiany regulacji dotyczących świadczenia usług roamingu. Eksperci firmy doradczej EY przewidują, że za tzw. darmowy roaming zapłacą w praktyce przede wszystkim operatorzy oraz ich klienci.
  • 30.07.2015Pośrednictwo finansowe i ubezpieczeniowe. Z VAT czy bez?
    Pytanie podatnika: Czy usługę świadczoną przez Wnioskodawcę na rzecz Spółki należy uznać za podlegającą zwolnieniu z podatku od towarów i usług usługę pośrednictwa w świadczeniu usług ubezpieczeniowych?
  • 18.04.2014Usługi informatyczne w kosztach uzyskania przychodów
    Pytanie: Spółka świadczy usługi w zakresie kompleksowej obsługi rachunkowo-księgowe. Obsługę informatyczną swoich procesów wykonuje częściowo poprzez outsourcing - usługi nabywa od podmiotu zewnętrznego. Za usługi te otrzymuje faktury. Spółka w ramach nabywanych usług informatycznych nie uzyskuje żadnego świadczenia, które mogłoby stanowić dla niej wartość niematerialną i prawną. Czy koszt nabywanych usług informatycznych jest kosztem uzyskania przychodów, o którym mowa w art. 15 ust. 4d ustawy o CIT, tj. kosztem innym niż koszty bezpośrednio związane z przychodami?
  • 04.09.200910 lat działalności rzeczników konsumentów
    Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podsumował efekty ubiegłorocznej pracy miejskich i powiatowych rzeczników konsumentów. W 2008 udzielili oni ponad 300 tysięcy porad i informacji, blisko 50 tysięcy razy występowali do przedsiębiorców, przygotowali też ok. 870 powództw. W tym roku mija 10 lat od ich powołania.
  • 01.08.2008Moment ujęcia kosztów w PKPiR
    Podstawową metodą rozliczania kosztów uzyskania przychodów jest metoda określona w art. 22 ust. 4 ustawy o PDOF, zgodnie z którą koszty można potrącić wyłącznie w roku, w którym zostały poniesione. Ustawodawca daje też możliwość wyboru drugiej metody – rozliczania kosztów zgodnie z zasadą memoriałową, która mówi, iż koszty ewidencjonuje się w powiązaniu z przychodami danego roku, których one dotyczą. Dla niektórych kosztów ustawodawca wprowadził jednak szczególne zasady ich ewidencji.