Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

alarmowych

  • 27.06.2014Poradnik turysty: Numery alarmowe w UE, usługi o podwyższonej płatności i roaming
    Urząd Komunikacji Elektronicznej po raz kolejny uczestniczy w akcji informacyjnej pt. „Przed wakacjami - co warto wiedzieć?”. Jej celem jest zwrócenie uwagi konsumentów na te kwestie, które mogą okazać się istotne podczas letniego wypoczynku. Jak co roku UKE przypomina o numerach alarmowych i społecznych, pod którymi na terenie całej Unii Europejskiej można uzyskać pomoc w razie wypadku, niebezpiecznego zdarzenia lub zgłosić sytuację zagrażającą naszemu bezpieczeństwu. Przestrzega także przed nierozważnym korzystaniem z usług o podwyższonej płatności, tzw. Premium Rate, a także podaje aktualne informacje na temat cen usług roamingowych na terenie Unii Europejskiej.
  • 29.05.2014Stawka VAT na alarmy i systemy alarmowe
    Pytanie podatnika: Czy usługi instalowania, konserwacji, modernizacji, naprawy systemów alarmowych mogą być objęte stawką VAT 8% w sytuacji, gdy odnoszą się do budynków mieszkalnych? Czy wyżej wymienione usługi rozlicza się tak jak usługi budowlane? Kiedy powstaje obowiązek podatkowy?
  • 15.05.2014Cele mieszkaniowe a ulga w PIT
    Pytanie podatnika: Czy koszty poniesione na remont w postaci: zakupu i montażu instalacji klimatyzującej stanowić będą wydatki na cele mieszkaniowe, a tym samym będą wolne od podatku dochodowego?
  • 07.03.2014Uchwała NSA a zwrot VAT za meble pod zabudowę
    Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca na podstawie art. 3 ust. 1 ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym oraz uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego (sygn. I FPS 2/13) ma prawo skorzystać z możliwości zwrotu niektórych wydatków poniesionych na zakup mebli kuchennych do zabudowy?
  • 08.02.2013Usługi budowlane i konserwacyjne a VAT
    Pytanie podatnika: Jaką stawką podatku od towarów i usług opodatkowane winny być usługi montażu, rozbudowy, modernizacji, naprawy i konserwacji instalacji przyzywowych (domofonów i wideodomofonów) wykonywane przez Wnioskodawcę w obiektach budowlanych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym?
  • 09.02.2012Stawka VAT na montaż systemów alarmowych
    Pytanie: W ramach prowadzonej działalności wykonuję m.in. instalacje elektronicznego zabezpieczania (w tym systemy alarmowe i przeciwpożarowe) w obiektach budownictwa mieszkaniowego. W celu sprawnego działania instalacje te są przeze mnie serwisowane. Wykonuję także modernizację i naprawy ww. instalacji elektronicznego zabezpieczenia. Czy w przypadku wykonania instalacji systemów alarmowych w obiektach mieszkalnych sklasyfikowanych w PKOB w dziale 11 objętych społecznym programem mieszkaniowym mam prawo zastosować 8% stawkę VAT na te usługi?
  • 08.06.2010Kara na TP SA za brak bezpłatnych połączeń z numerami alarmowymi
    2 mln zł kary pieniężnej nałożyła na Telekomunikację Polską prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej z powodu niewywiązania się przez tę spółkę z obowiązku zapewnienia bezpłatnych połączeń z numerami alarmowymi. Do naruszenia tego wymogu doszło w ubiegłym roku w Białymstoku, Lesznie i Aleksandrowie Kujawskim.
  • 31.03.2010Orzecznictwo: Częściowo odpłatne pełnienie funkcji członka zarządu może generować przychód
    Z uzasadnienia: Świadczenie otrzymane przez podatnika - spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, w postaci pełnienia przez wspólnika tejże spółki funkcji prezesa lub członka zarządu bez wynagrodzenia - w sytuacji, gdy spełniający uzyska lub ma uzyskać w przyszłości wzajemnie pewną korzyść majątkową (w szczególności tzw. dywidendę) - nie jest "nieodpłatnym świadczeniem" w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 u.p.d.o.p. Nie ma przy tym znaczenia, czy to świadczenie wzajemne ma taką samą, czy też zbliżoną wartość ekonomiczną. A zatem jedynie w przypadku, gdy funkcję członka zarządu spółki pełni nieodpłatnie (lub częściowo odpłatnie) jej wspólnik, po stronie spółki nie powstaje przychód z nieodpłatnego (częściowo odpłatnego) świadczenia.
  • 25.01.2010Orzecznictwo: Funkcja mieszkalna budynku może być realizowana bez ogrodzenia
    Z uzasadnienia: Analiza art. 2 pkt 1 ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym prowadzi do wniosku, że do urządzeń technicznych związanych z budynkiem mieszkalnym ustawodawca zaliczył te urządzenia, które przesądzają o mieszkaniowym charakterze budynku, a więc przyłącza (np. wodociągowe, kanalizacyjne, do sieci cieplnej, do linii elektrycznej, gazowej itp.) oraz urządzenia instalacyjne służące m.in. gromadzeniu i odprowadzaniu ścieków, związane z instalacjami sanitarnymi, elektrycznymi, odgromowymi i uziemienia, klimatyzacyjnymi i wentylacyjnymi, przyzywowymi (domofony) i alarmowymi, gazowymi, wykorzystującymi alternatywne źródła energii. Do tego typu urządzeń nie można natomiast zaliczyć ogrodzenia, bez którego budynek mieszkalny może istnieć, nie traci swojego mieszkalnego charakteru i może być użytkowany zgodnie ze swoim przeznaczeniem.
  • 03.06.2008Nowe strony o europejskim numerze alarmowym 112
    Dzięki działającym od dzisiaj nowym stronom internetowym ec.europa.eu/112 obywatele dowiedzą się, w jaki sposób korzystać z numeru 112 i jakiej pomocy mogą się spodziewać, zwłaszcza w sytuacji, gdy podróżują po terytorium UE. Na stronach dostępne są również informacje na temat działania numeru 112 w każdym z państw członkowskich oraz czasu oczekiwania na odebranie połączenia i językach, w których mówią operatorzy.
  • 14.12.2005Ulga remontowa – jakie wydatki?
    Pytanie: Proszę o wyrażenie opinii co do możliwości odliczenie od podatku dochodowego kosztów związanych z zakupem i instalacją w budynku mieszkalnym sauny fińskiej w ramach ulgi na remont i modernizację.
  • 22.09.2005Wykaz robót zaliczanych do remontu budynku lub lokalu mieszkalnego
    Nie wszystkie wydatki są objęte częściowym zwrotem podatku VAT. Ustawa zawiera załącznik, w którym wymienia się roboty zaliczane do remontu budynku lub lokalu mieszkalnego.
  • 30.08.2005Wykaz robót zaliczanych do remontu budynku lub lokalu mieszkalnego
    Nie wszystkie wydatki będą objęte częściowym zwrotem podatku VAT. Ustawa zawiera załącznik, w którym wymienia się roboty zaliczane do remontu budynku lub lokalu mieszkalnego.
  • 30.08.2005Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym
    Tekst opracowano na podstawie materiałów sejmowych – ustawa nie została jeszcze opublikowana