Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

cło programy

  • 10.06.2016Program komputerowy dla firmy. Amortyzacja i wartość początkowa
    Kosztem uzyskania przychodu są wydatki poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów. Niektórych zakupów nie można jednak odliczać od razu. Konieczne jest ustalenie ich wartości początkowej i dokonanie odpisów amortyzacyjnych. Sprawdźmy zatem, w jaki sposób rozliczyć wydatek na zakup oprogramowania do firmy.
    • 09.06.2016Program komputerowy dla firmy. Amortyzacja i wartość początkowa
      Kosztem uzyskania przychodu są wydatki poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów. Niektórych zakupów nie można jednak odliczać od razu. Konieczne jest ustalenie ich wartości początkowej i dokonanie odpisów amortyzacyjnych. Sprawdźmy zatem, w jaki sposób rozliczyć wydatek na zakup oprogramowania do firmy.
      • 07.05.2012Amortyzacja: Rozszerzenie zakresu licencji na program komputerowy
        Pytanie podatnika: Czy rozszerzenie zakresu licencji na użytkowanie programu komputerowego na nowe moduły oraz zwiększenie dopuszczalnej liczby użytkowników programu komputerowego z 20 do maksymalnie 50 stanowi udzielenie nowej licencji, a w konsekwencji stanowi nabycie nowej wartości niematerialnej i prawnej, która podlega amortyzacji? Czy poza opłatą jednorazową z tytułu zwiększenia maksymalnej liczby użytkowników oraz udzielenia prawa do użytkowania nowych modułów programu komputerowego do wartości początkowej tej nowej licencji Wnioskodawca obowiązany jest wliczyć wszystkie koszty wdrożenia nowych modułów?
        • 07.09.2009Amortyzacja majątkowego prawa autorskiego
          Pytanie podatnika: Czy nabyte majątkowe prawo autorskie podlega zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów poprzez odpisy amortyzacyjne ustalone zgodnie z art. 16b ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, o wartości początkowej ustalonej zgodnie z art. 16g ust. 1 pkt 1 updop w okresie 24 miesięcy zgodnie z art. 16m ust. 1 pkt 1 updop?