Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

zajęcia sportowe vat

  • 17.08.2018Czasami gmina odzyska VAT przy dofinansowanej inwestycji
    Dokonując aportu nowowybudowanej infrastruktury do spółki gminnej, Gmina dokona czynności opodatkowanej (dostawy budowli). Jednocześnie aport ten nie będzie korzystał z żadnego ze zwolnień od podatku przewidzianych dla dostawy budynku/budowli lub ich części, gdyż nie będą spełnione przesłanki określone w przepisach ustawy VAT (wytworzona infrastruktura zostanie przekazana w ramach pierwszego zasiedlenia w rozumieniu art. 2 pkt 14 ustawy i Gminie będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego przy jej wytworzeniu).
  • 04.07.2018Organizowanie półkolonii dla dzieci korzysta ze zwolnienia z VAT
    Pytanie: Czy usługi, jakie zamierza świadczyć Wnioskodawca polegające na organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej w okresie ferii letnich i zimowych (w formie półkolonii) oraz wykonywane w jej ramach: dostawa towarów i świadczenie usług ściśle z tymi usługami związanych (w szczególności wyżywienie, przewóz i bilety wstępu do wymienionych obiektów), wykonywane w formach i na zasadach określonych w przepisach o systemie oświaty, mogą korzystać ze zwolnienia Z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a oraz art. 43 ust. 17 ustawy?
  • 07.06.2018NSA: Trener sportowy jako podatnik VAT
    Teza: Istota zawodu trenera sportowego - w opozycji do warunków znamionujących stosunek pracy w rozumieniu art. 15 ust. 3 pkt 3 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r., Nr 177, poz. 1054 ze zm.) - opiera się na powierzeniu mu - z uwagi na jego wiedzę specjalistyczną w tym przedmiocie - zadań w zakresie m.in. kompletacji drużyny, jej szkolenia i prowadzenia w zawodach sportowych oraz uzależnieniu wynagrodzenia i długości kontraktu od efektów jego pracy, co wiąże się z dużym zakresem samodzielności w realizacji jego zadań, za wyniki której podnosi odpowiedzialność w postaci ryzyka utraty swojego zatrudnienia.
  • 05.08.2016Organizowanie wypoczynku dla dzieci i młodzieży a rozliczenie VAT
    Pytanie podatnika: Czy świadczone przez Wnioskodawcę usługi organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej w okresie ferii letnich i zimowych (tzw. półkolonie) opisane powyżej, oraz dostawa towarów i świadczenie usług ściśle z tymi usługami związanych (w szczególności wyżywienie, przewóz i bilety wstępu do obiektów sportowych i kulturalnych), wykonywane w formach i na zasadach określonych w przepisach o systemie oświaty mogą korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a?
  • 16.06.2016Półkolonie i kolonie dla dzieci a opodatkowanie VAT
    Pytanie podatnika: Czy opisane usługi organizowania półkolonii oraz kolonii dla dzieci na podstawie przepisów o systemie oświaty, mogą korzystać ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a ustawy o VAT?
  • 23.11.2015Właściwość miejscowa organu kontroli skarbowej
    TEZA: Ustalenie właściwości miejscowej organu kontroli skarbowej, na dzień wszczęcia postępowania kontrolnego (art. 9a ust. 2 i 4 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o kontroli skarbowej; Dz. U. z 2011 r., Nr 41, poz. 214 z późn. zm.) następuje według miejsca zamieszkania kontrolowanego wskazanego w zgłoszeniu identyfikacyjnym (art. 5a ust. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o kontroli skarbowej; Dz. U. z 2011 r., Nr 41, poz. 214 z późn. zm.). Miejsce zamieszkania kontrolowanego podlega weryfikacji tylko wówczas, jeżeli w dacie wszczęcia postępowania kontrolnego organ kontroli skarbowej posiadał informacje o jego zmianie.
  • 29.06.2015Stawka VAT na wstęp na siłownię, zajęcia fitness lub saunę
    Pytanie podatnika: Czy sprzedaż biletów i kart wstępu na siłownię, zajęcia fitness lub saunę będzie opodatkowana stawką VAT w wysokości 8%?
  • 23.03.2015Usługi medyczne, zabiegi i bilety wstępu a stawka VAT
    Pytanie podatnika: Czy sprzedaż karnetów lub pojedynczych biletów wstępu do Kompleksu do samodzielnego korzystania przez klienta, powinno być traktowane dla potrzeb podatku VAT jako świadczenie w zakresie wstępu do miejsca, gdzie możliwe jest aktywne spędzanie wolnego czasu (rekreacja) i podlegać będzie opodatkowaniu stawką VAT 8%. Czy sprzedaż zabiegów fizjoterapeutycznych jest zwolniona z opodatkowania podatkiem VAT?
  • 11.03.2015Stawka VAT dla świadczonych usług refakturowania mediów
    Pytanie podatnika: Jaką stawką VAT opodatkowane są media (dostawa wody, energii, odbiór ścieków, wywóz nieczystości) w umowach najmu, gdzie widnieje zapis oddzielający pozostałe koszty eksploatacyjne od ścisłego czynszu?
  • 10.12.2014MF o stawce VAT na usługi związane z rekreacją
    Stawkę obniżoną VAT stosuje się, na podstawie art. 41 ust. 2 w związku z poz. 186 załącznika nr 3 do ustawy o VAT, do usług związanych z rekreacją (wyłącznie w zakresie wstępu), co oznacza, że objęte tym przepisem są tylko te świadczenia, które normalnie (typowo) wchodzą do tych usług - wyjaśnił Minister Finansów w interpretacji ogólnej.
  • 09.12.2014MF o stawce VAT na usługi związane z rekreacją
    Stawkę obniżoną VAT stosuje się, na podstawie art. 41 ust. 2 w związku z poz. 186 załącznika nr 3 do ustawy o VAT, do usług związanych z rekreacją (wyłącznie w zakresie wstępu), co oznacza, że objęte tym przepisem są tylko te świadczenia, które normalnie (typowo) wchodzą do tych usług - wyjaśnił Minister Finansów w interpretacji ogólnej.
  • 01.12.2014Terapia, rehabilitacja i joga a VAT
    Pytanie podatnika: Czy części składowe kompleksowej terapii wykonywanej przez podmiot leczniczy, służącej profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia, jaką są konsultacje i warsztaty dietetyczne, warsztaty psychologiczne oraz zajęcia jogi prowadzone odpowiednio przez dietetyka i rehabilitanta na zlecenie i pod nadzorem lekarza prowadzącego, korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług?
  • 27.11.2014Wstęp do klubu fitness i siłowni. Jaka stawka VAT?
    Pytanie podatnika: Czy karty wstępu do klubu fitness jak w pkt 1 – Siłowania (pojedyncze, miesięczne, kwartalne, półroczne i roczne) mogą być w całości opodatkowane 8% stawką podatku VAT?
  • 27.11.2014Odliczenie VAT z faktur za zakup usług organizacji konferencji
    Pytanie podatnika: Czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego, wykazanego w fakturach VAT dokumentujących zakup usług organizacji konferencji (szkoleń, spotkań), o których mowa w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym będącym przedmiotem niniejszego wniosku?
  • 09.09.2013Stawka VAT na bilety wstępu i karnety na siłownię i salę do aerobiku
    Pytanie podatnika: Czy sprzedaż biletów/karnetów wstępu na siłownię, uprawniających do korzystania z infrastruktury technicznej samodzielnie przez klienta lub z pomocą trenera personalnego, powinna być traktowana dla potrzeb VAT jako świadczenie usługi w zakresie wstępu do miejsca, gdzie możliwe jest aktywne spędzanie wolnego czasu (rekreacja) i podlegać opodatkowaniu stawką VAT 8%?
  • 01.08.2013Bilet lub karnet na siłownię a VAT
    Pytanie podatnika: Czy zakup jednorazowego biletu wstępu albo karnetu uprawniającego do wstępu na siłownię, skorzystania ze znajdujących się tam urządzeń, bez możliwości uzyskania porady wykwalifikowanego instruktora będzie opodatkowany stawką VAT w wysokości 8 %? Czy zakup biletu albo karnetu z możliwością uzyskania porady wykwalifikowanego instruktora będzie opodatkowany stawką VAT w wysokości 8%?
  • 15.03.2013Organizowanie wycieczek i obozów sportowych a VAT
    Pytanie podatnika: Czy usługi świadczone przez Podatnika, polegające na organizowaniu obozów sportowych połączonych z zakwaterowaniem uczestników zajęć i ich rodzin, są zwolnione od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług?
  • 17.01.2013Świadczenia dla pracowników ze środków obrotowych a VAT
    Pytanie podatnika: Spółka zakupuje dla pracowników ze środków obrotowych świadczenia sportowe (pakiet obejmujący wstęp na obiekty sportowe oraz pakiet w ramach którego użytkownicy są uprawnieni do udziału w zajęciach sportowych), a także bilety do kina i karnety na basen (dodatkowe bilety). Ze świadczeń sportowych pracownicy będą mogli skorzystać za częściową odpłatnością, natomiast z dodatkowych biletów - nieodpłatnie. Czy spółka powinna naliczać podatek VAT wyłącznie od wartości świadczeń, którymi są obciążani pracownicy, a kwota potrącona z pensji pracownika powinna być rozpoznana jako wartość brutto? Czy spółka powinna naliczać podatek VAT od nieodpłatnego przekazania dodatkowych biletów pracownikom?
  • 01.08.2012Stawka podatku VAT dla karnetów typu „open”
    Pytanie podatnika: W ramach działalności gospodarczej ww. spółka prowadzi m.in. klub fitness. Wnioskodawca w przyszłości zamierza rozszerzyć ofertę dla wszystkich grup klientów o tzw. karnety "open", tj. karnety miesięczne uprawniające do dowolnej liczby wejść w miesiącu i korzystanie z dowolnego urządzenia (z wyłączeniem sauny i solarium). W ramach karnetu open dostępne będą wszystkie wymienione wyżej usługi z udziałem instruktora lub bez jego udziału - w zależności od wyboru klienta. Usługi z udziałem instruktora będą wycenione w kwocie wyższej niż trening samodzielny. Czy ww. karnety, które Wnioskodawca zamierza wprowadzić do oferty, będą korzystać z opodatkowania 8%stawką VAT?
  • 27.07.2012Stawka VAT na karnety, bilety i wejściówki
    Pytanie podatnika: Czy wejściówki jednorazowe i karnety (wstęp wielorazowy) do klubu, niezwierające oznaczenia czasu i rodzaju usług dostępnych w klubie korzystają z opodatkowania 8% stawką VAT?
  • 25.04.2012Stawka VAT na sprzedaż kart wstępu
    Pytanie podatnika: Wnioskodawczyni prowadzi klub fitness, w ramach którego sprzedaje usługi związane z rekreacją ruchową i poprawą kondycji fizycznej. W zakres świadczonych usług wchodzą: siłownia, sauna, solarium. Powyższe usługi sprzedawane są w formie kart wstępu open, tzn. bez limitu wejść dla klienta oraz ograniczania go co do rodzaju usługi, z której chce skorzystać, przy czym nie wyznacza się klientowi czasu w jakim ma skorzystać z oferty klubu. Czy ww. karty open do klubu mogą być opodatkowane stawką VAT 8%?