Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

amortyzacja samochodu działalności gospodarczej

  • 24.11.2010Amortyzacja zmniejsza koszty przy sprzedaży samochodu
    Pytanie podatnika: Czy niezamortyzowana wartość samochodu w części przewyższającej równowartość 20.000 euro będzie stanowiła w momencie sprzedaży koszt uzyskania przychodu oraz czy możliwe jest pomniejszenie wartości pojazdu w momencie sprzedaży proporcjonalnie do różnicy pomiędzy jego ceną nabycia a równowartością 20.000 euro?
  • 01.09.2010Bez zaświadczenia o dodatkowym badaniu technicznym nie skorzystasz z jednorazowej amortyzacji
    Interpelacja nr 16902 do ministra finansów w sprawie samochodów ciężarowych posiadających świadectwo homologacji z kategorią samochodu ciężarowego i wpis do dowodu rejestracyjnego, że są samochodami ciężarowymi, a nieposiadających zaświadczenia z okręgowej stacji kontroli pojazdów w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
  • 24.06.2010Amortyzacja samochodu metodą degresywną
    Pytanie podatnika: Czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu roku podatkowego 2010 i następnych lat podatkowych, od miesiąca marca 2010 r. odpisów amortyzacyjnych naliczanych według metody degresywnej przy 20% stawce amortyzacyjnej podwyższonej o współczynnik 2, o której to mowa w art. 22k ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - od wartości początkowej samochodu ciężarowego ustalonej przez Spółkę na kwotę 53.270,49 zł?
  • 07.05.2010Amortyzacja jednorazowa motocykla
    Pytanie podatnika: Czy po wpisaniu motocykla do ewidencji środków trwałych, jako „mały podatnik” w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (updof), będę uprawniony do skorzystania z jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od jego wartości początkowej, na podstawie art. 22k ust. 7 updof?
  • 29.01.2010Kiedy można skorzystać z jednorazowej amortyzacji
    Pytanie podatnika: Czy prawidłowe jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu 2009 r. dokonanej w m-cu kwiecień 2009 r. przez Wnioskodawcę jako małego podatnika jednorazowej amortyzacji (do określonej w art. 22k ust. 7 wartości odpisów amortyzacyjnych) środków trwałych mieszczących się w grupie rodzajowej 3-8 klasyfikacji za wyjątkiem samochodów osobowych, zakupionych w 2008 roku, zaś przyjętych do użytkowania w dniu 24 kwietnia 2009 r. zgodnie z warunkami określonymi w art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych a w szczególności z wymogami dotyczącymi roku podatkowego, w którym środki te zostały wprowadzone do ewidencji środków trwałych?
  • 17.11.2009Amortyzacja samochodu przy najmie prywatnym
    Pytanie podatnika: Czy można samochód wprowadzić do ewidencji środków trwałych najmu prywatnego i czy odpisy amortyzacyjne dokonane od jego wartości początkowej, jego ubezpieczenie oraz naprawy i przeglądy okresowe będą stanowiły koszty uzyskania przychodów z tytułu najmu prywatnego, czy też wydatki związane z jego eksploatacją należy rozliczać na podstawie prowadzonej ewidencji przebiegu pojazdu do wysokości nieprzekraczającej kwoty wynikającej z przemnożenia liczby kilometrów faktycznego przebiegu pojazdu oraz stawki za 1 km przebiegu, określonej w odrębnych przepisach?
  • 17.07.2009Amortyzacja starych samochodów
    Pytanie podatnika: Czy wprowadzając samochód osobowy do środków trwałych Wnioskodawczyni może przyjąć jako wartość początkową tego środka trwałego cenę nabycia wynikającą z oryginalnego rachunku, tj. 40.135,00 zł?
  • 18.06.2009VAT i CIT 2009 – Konferencja w Sopocie
    Już wkrótce, w dniach 29.06.2009 – 1.07.2009 księgowi i doradcy podatkowi będą mieli okazję spotkania się na trzydniowej konferencji, poświęconej VAT i CIT w 2009, organizowanej w niebanalnym otoczeniu. Gospodarzem będzie bowiem sopocki hotel Zhong Hua, położony bezpośrednio na plaży. Lokalizacja konferencji umożliwi połączenie obowiązków i przyjemności – a zarówno pierwszych jak i drugich nie zabraknie. Otoczenie, warunki i morska atmosfera z pewnością sprzyjać będą ożywionym dyskusjom i wymianie doświadczeń. Prowadzącymi konferencję są wybitni specjaliści, wykładowcy i doradcy podatkowi, a o atrakcje popołudniowe i wieczorne dbać będą organizatorzy – Akademia Biznesu MDDP i www.podatki.biz  
  • 27.04.2009Jednorazowa amortyzacja motocykla
    Pytanie podatnika: Czy po wpisaniu motocykla do rejestru środków trwałych Wnioskodawca może skorzystać z jednorazowego odpisu amortyzacyjnego jako małe przedsiębiorstwo?
  • 26.01.2009MF: Wprowadzanie dla pewnej grupy pracowników odmiennych regulacji jest nieuzasadnione
    Interpelacja nr 6075 do ministra finansów w sprawie zmian w przepisach dotyczących podatku dochodowego od osób fizycznych w celu umożliwienia w większym zakresie odliczenia od podstawy opodatkowania kosztów dojazdu do pracy i zakwaterowania poza miejscem zamieszkania, związanych z wykonywaną pracą
  • 03.10.2008Jednorazowa amortyzacja samochodu ciężarowego
    Pytanie podatnika: Czy w przyszłości Wnioskodawczyni będzie miała prawo do skorzystania z jednorazowej amortyzacji w firmie przejętej po mężu, w związku z nabyciem samochodu ciężarowego na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej?
  • 11.06.2008Jednorazowy odpis również dla firm transportowych
    Pytanie podatnika: Czy uwzględniając przepisy pomocy de minimis, przepis art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ma zastosowanie do podatnika-osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych i przewozu rzeczy, w przypadku zakupu samochodu ciężarowego, skoro pomocą tą jest w tym przypadku przyspieszona amortyzacja, a nie pomoc w nabyciu pojazdu mechanicznego?
  • 11.04.2008Transportowcy i jednorazowa amortyzacja
    Pytanie podatnika: Czy jestem uprawniony do jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od zakupionego samochodu ciężarowego?
  • 25.01.2008Wartość początkowa środka trwałego
    Pytanie podatnika: Czy jest zgodne z prawem kontynuowanie amortyzacji wg zasad przyjętych przez męża Podatniczki?
  • 09.10.2007Amortyzacja jednorazowa w spółce jawnej
    Pytanie podatnika: Czy podatnicy w podatkowej księdze przychodów i rozchodów w kol. 14 mają prawo zaliczyć odpisy amortyzacyjne w 100% od samochodu ciężarowego w miesiącu czerwcu 2007 r. do kosztów uzyskania przychodu?
  • 17.01.2006Samochód wprowadzony do ewidencji - amortyzacja nie zawsze w koszt uzyskania przychodu
    Zakup samochodu osobowego i wprowadzenie go do ewidencji środków trwałych pozwala na zaliczanie do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z użytkowaniem i eksploatacją samochodu – oczywiście o ile pozostają one w związku z uzyskiwanymi przychodami. Są jednak sytuacje, w których amortyzacji samochodu nie będziemy mogli zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.
  • 13.11.2005Samochód w firmie (1) – amortyzacja nie zawsze w koszt uzyskania przychodu
    Zakup samochodu osobowego i wprowadzenie go do ewidencji środków trwałych pozwala na zaliczanie do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z użytkowaniem i eksploatacją samochodu – oczywiście o ile pozostają one w związku z uzyskiwanymi przychodami. Są jednak sytuacje, w których amortyzacji samochodu nie będziemy mogli zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.

« poprzednia strona [ 1 ] . [ 2 ]