Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

okna pcv

  • 21.08.2019Co można amortyzować odrębnie od budynku?
    Pytanie: Wnioskodawca prowadzi działalność w zakresie sprzedaży i serwisu samochodów. W celu zwiększenia przestrzeni salonu oraz serwisu prowadzi inwestycję mającą na celu rozbudowę budynku mieszczącego salon samochodowy. W budynku oraz na dachu i ścianach budynku umieszczone zostaną m.in. następujące składniki majątkowe: elementy wyposażenia wewnętrznego i zewnętrznego, system wentylacji oraz klimatyzacji, instalacja elektryczna, system video, windy, drzwi zewnętrzne oraz bramy wjazdowe i garażowe. Czy ww. składniki majątkowe stanowią odrębne pojedyncze lub kompleksowe środki trwałe i jako takie mogą podlegać amortyzacji podatkowej odrębnie od budynku?
    • 02.07.2014VAT: Przekazanie własnych wyrobów na potrzeby firmy
      Pytanie podatnika: Czy zgodnie z art. 7 ust. 2 ustawy VAT oraz z art. 16 Dyrektywy 2006/112/WE Wnioskodawca uznaje za dostawę towarów przekazanie partii swoich wyrobów gotowych na potrzeby inwestycyjne wewnątrz firmy wykorzystywanych do celów działalności przedsiębiorstwa, a zatem czy Wnioskodawca jest zobowiązany do naliczenia i odprowadzenia podatku należnego VAT od przekazania wyrobów - okien - na potrzeby inwestycyjne - budowę nowej hali w której prowadzona będzie produkcja Wnioskodawcy?
      • 05.02.2014Ulga mieszkaniowa w PIT: Zamiana mieszkań w rodzinie a wydatki na cele mieszkaniowe
        Pytanie podatnika: Czy w wyniku zamiany mieszkań pomiędzy Wnioskodawczynią a Jej rodzicami, dla Wnioskodawczyni powstanie obowiązek zapłaty podatku dochodowego? Jeśli tak, to od jakiej kwoty będzie liczony?
        • 28.09.2007Remont i modernizacja lokalu wykorzystywanego w działalności gospodarczej
          Wydatki poniesione na remont lub modernizację lokalu wykorzystywanego w działalności gospodarczej mogą zostać zaliczone do kosztów podatkowych w dwojaki sposób, w zależności od charakteru wykonywanych prac. Jeśli prowadzone prace mają charakter remontowy, odtworzeniowy, to niezależnie od wysokości wydatków, mogą one zostać wliczone w koszty bezpośrednio, a więc w dacie ich poniesienia. Natomiast, jeśli w grę wejdą roboty inwestycyjne, mające na celu ulepszenie lokalu, na które ponadto wydane zostanie więcej niż 3,5 tys. zł, przedsiębiorca będzie musiał zastosować do nich amortyzację, a więc odpowiednio podnieść wartość lokalu jako środka trwałego i zmienić wysokość odpisów amortyzacyjnych.