Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

abonament przed rozpoczęciem działalności

  • 30.03.2016Moment powstania przychodu z tytułu sprzedaży domeny internetowej
    Pytanie podatnika: Spółka zamierza sprzedawać klientom domeny internetowe. W zamian za wynagrodzenie (abonament) Spółka będzie utrzymywać domenę internetową klienta przez dany okres czasu. Przyjmować się będzie różny okres świadczenia tej usługi w ramach pojedynczego abonamentu. Okres ten liczony będzie w miesiącach i trwać będzie dłużej niż 1 miesiąc. Zwykle jest to okres trwający 12 miesięcy, ale może trwać zarówno krócej, jak i dłużej niż 12 miesięcy. W którym momencie powstanie przychód z tytułu ww. sprzedaży?
    • 12.02.2016Najem w ramach działalności gospodarczej. Co można wrzucić w koszty podatkowe?
      Pytanie podatnika: Wnioskodawca jest właścicielem, wraz z małżonką, kilku nabytych lokali mieszkalnych. Z dniem 1 stycznia 2016 r. ma zamiar prowadzić działalność gospodarczą w przedmiocie ich najmu. Tym samym Wnioskodawca wniesie wskazane lokale oświadczeniem do tej działalności i ujmie je w rejestrze środków trwałych. Czy amortyzacja będzie kosztem podatkowym? Czy wyposażenie mieszkań w niezbędny sprzęt będzie kosztem podatkowym? Czy opłata czynszu i poniesienie innych opłat np. za prąd, będzie kosztem podatkowym w przypadku braku najemcy?
      • 30.07.2015Pośrednictwo finansowe i ubezpieczeniowe. Z VAT czy bez?
        Pytanie podatnika: Czy usługę świadczoną przez Wnioskodawcę na rzecz Spółki należy uznać za podlegającą zwolnieniu z podatku od towarów i usług usługę pośrednictwa w świadczeniu usług ubezpieczeniowych?
        • 15.01.2015Usługi telemedycyny a VAT
          Pytanie podatnika: Usługi telemedycyny w zakresie e-rehabilitacji, e-szkoły rodzenia, e-pielęgniarki, e-położnej, e-lekarza, e-psychologa, e-logopedy, e-psychiatry nie korzystają ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18?
          • 09.09.2010Kiedy opodatkować opłaconą z góry usługę zawartą na czas określony
            Pytanie podatnika: Czy prawidłowym jest, w odniesieniu do sprzedaży bezpośredniej do klienta końcowego, rozpoznanie przez Spółkę przychodu z tytułu udzielenia bezpośrednio prawa dostępu do zamówionych przez użytkowników końcowych kont na podstawie art. 12 ust. 3c ustawy o CIT w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego, którym to okresem rozliczeniowym jest jeden rok?