Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

amortyzacja lokal niemieszkalny

  • 17.11.2010Lokale użytkowe są odrębnymi środkami trwałymi
    Pytanie podatnika: Spółka w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zrealizowała w 2009 roku inwestycję polegającą na budowie IV piętrowego budynku mieszkalno-usługowego. Zgodnie z decyzją podjętą przez Zarząd Spółki budynek został przeznaczony na: od parteru, I i II piętra na lokal użytkowy, który został wpisany do ewidencji środków trwałych Spółki jako Jej siedziba oraz lokale mieszkalne usytuowane od III - VI piętra. Czy Spółka poprawnie amortyzuje Jej środek trwały stawką amortyzacyjną dla lokali użytkowych w wysokości 2,5%?
  • 17.09.2009Amortyzacja lokalu mieszkalnego
    Pytania podatnika: 1. Jaką stawkę amortyzacji należy stosować po wyodrębnieniu własności lokalu z uwzględnieniem następujących faktów: - zakupiony lokal był użytkowany przed zakupem przez okres powyżej 60 miesięcy, - zakupiony lokal dotychczas nie był wprowadzony do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych jako własnościowe prawo do spółdzielczego lokalu mieszkalnego? 2. Czy amortyzację można naliczać przez okres 12 miesięcy w roku tj. również w przypadku braku najemcy?
  • 12.03.2009Amortyzacja ulepszonego środka trwałego
    Pytanie podatnika: Czy podatnik będzie mógł zastosować indywidualną stawkę amortyzacyjną wyłącznie do budynku dawnych koszar, czy również do nowo wybudowanego obiektu?
  • 14.11.2008Amortyzacja używanego budynku niemieszkalnego
    Pytanie podatnika: Czy możliwe jest zastosowanie podwyższonej stawki amortyzacyjnej, tak aby okres amortyzacji wyniósł 10 lat?
  • 30.07.2008Metody amortyzacji środków trwałych
    Zgodnie z art. 16h ust. 4 ustawy o PDOP oraz art. 22h ust. 4 ustawy o PDOF, odpisów amortyzacyjnych środków trwałych można dokonywać w równych ratach co miesiąc lub co kwartał albo jednorazowo na koniec roku. Jeżeli podatnik nie dokonuje odpisów miesięcznych, lecz zdecyduje się na odpisy kwartalne czy roczne, powinien pamiętać, iż suma odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych dokonanych w pierwszym roku podatkowym, w którym środki te zostały wprowadzone do ewidencji, nie może przekroczyć wartości tych odpisów przypadających za okres od wprowadzenia ich do ewidencji do końca tego roku podatkowego.
  • 03.07.2008Amortyzacja i sprzedaż budynku wykorzystywanego w działalności gospodarczej
    Pytania podatnika: Czy zastosowanie stawki amortyzacyjnej w wysokości 2,5 % było prawidłowe, czy powinna być zastosowana stawka w wysokości 1,5 %? Czy odpłatne zbycie budynku będzie opodatkowane tak jak przychód z działalności gospodarczej?
  • 06.04.2007Amortyzacja zabytkowego budynku użytkowego
    Pytanie podatnika: Czy można przyjąć, że zakupiony budynek, wpisany do rejestru zabytków, był używany ponad 5 lat i czy można dokonywać odpisów amortyzacyjnych tego budynku przy zastosowaniu indywidualnej stawki 10% rocznie?

« poprzednia strona [ 1 ] . [ 2 ]