Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

cesja praw autorskich

  • 08.02.2017Zagraniczna domena internetowa a podatek u źródła
    Pytanie podatnika: Czy zakup od kontrahentów nie mających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej siedziby lub zarządu nazwy domeny internetowej, przez które rozumie się cesje praw do domeny oraz usług związanych z rejestracją i utrzymaniem nazw domen internetowych (dalej: „nazwa domeny”), podlega opodatkowaniu podatkiem u źródła, zgodnie z art. 21 ustawy o CIT i czy na Wnioskodawcy ciąży obowiązek pobrania i przekazania podatku do urzędu skarbowego zgodnie z art. 26 ust. 1 i 3 ww. ustawy?
    • 06.12.2010Sposób ustalenia kosztów uzyskania przychodów ze sprzedaży wierzytelności
      Pytanie podatnika: Podatnik rozważa możliwość dokonania sprzedaży swojej wierzytelności wobec spółki na rzecz podmiotu skupującego długi bądź też innego podmiotu gospodarczego, posiadającego zobowiązania wobec spółki (w celu dokonania przez podmiot wzajemnej kompensacji). Czy w przypadku planowanej sprzedaży wierzytelności, wierzytelność ta będzie stanowić koszt podatkowy, podlegający odliczeniu od dochodów z kapitałów ujawnianych w PIT-38?
      • 14.09.2009Odliczenia podatku VAT naliczonego (3) – Terminy rozliczania VAT naliczonego
        Niestety, w polskim VAT cały czas istnieje duży formalizm, który przejawia się nie tylko tym, że dla rozliczenia podatku naliczonego konieczne jest, aby podatnik dysponował źródłem takiego podatku (faktura itp., o czym pisałem w poprzednim artykule), ale również tym, że podatnik musi rozliczyć podatek w konkretnych okresach rozliczeniowych (gdyby rozliczył zbyt późno, byłoby to traktowane jako błąd podatkowy).
        • 17.04.2007Nowa dyrektywa VAT (5) – Miejsce transakcji WNT i świadczenia usług
          Miejscem opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów jest kraj konsumpcji. Nałożenie ciężaru podatkowego na nabywcę, sprowadzającego towar z państwa unijnego do kraju przeznaczenia (konsumpcji) spełnia podobna rolę jak w przypadku importu towarów z poza Unii. Miejsce wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów określone zostało w art. 40 do 42 nowej dyrektywy  (dalej - dyrektywy).