Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

zakup hali produkcyjne vat

  • 19.03.2021Jak zaksięgować otrzymane faktury zaliczkowe?
    Pracuję w firmie, gdzie mamy pełną księgowość, nie mamy VAT-u. Ostatnio otrzymałam fakturę zaliczkową na zakup okna do firmy i jego wstawienie na kwotę 6000 zł. Chciałam zaksięgować tę fakturę na rozliczenie zakupu oraz rozrachunki z tytułu zaliczek. Jednak gdy zaksięguję ją w taki sposób, w bilansie wartość faktury zostanie ujęta w zapasach. Tak mam określone w polityce rachunkowości. Jak to zaksięgować, żebym nie musiała zmieniać polityki rachunkowości?
  • 15.10.2019WSA. Sprzedaż firmowej nieruchomości nie zawsze z PIT
    Z uzasadnienia: Brak spełnienia przesłanek warunkujących uznanie danych wpływów za przychód w rozumienie art. 14 ust. 2 pkt 1 lit. a) u.p.d.o.f. nie oznacza, że wpływy te stanowią automatycznie przychód w oparciu o art. 14 ust. 1 u.p.d.o.f. (...) przepis art. 14 ust. 2 pkt 1 u.p.d.o.f. stanowi kompletną regulację w zakresie opodatkowania zbycia składników majątkowych wykorzystywanych w działalności gospodarczej (...) W przypadku zaś gdy dany składnik majątkowy nie jest wykorzystywany w tej działalności, nie jest wpisany do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, to przychód uzyskany z jego sprzedaży nie stanowi przychodu z działalności gospodarczej i jest kwalifikowany do źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust 1 pkt 8 lit. a) u.p.d.o.f.
  • 20.12.2016Wydatki na uroczyste otwarcie zakładu w kosztach podatkowych
    Pytanie podatnika: Spółka zorganizowała uroczyste otwarcie zakładu. Celem uroczystości była promocja nowo otwartego zakładu oraz produktów spółki, które wytwarzane będą na terenie zakładu. Dodatkowo, celem tej uroczystości była promocja spółki, jako dobrego pracodawcy na lokalnym rynku pracy, wiarygodnego kontrahenta i partnera biznesowego. Czy wydatki poniesione na podstawie faktur VAT, wystawionych przez firmę zewnętrzną za zorganizowanie wydarzenia związanego z otwarciem zakładu, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT?
  • 29.01.2016Wydatki na usunięcie dachu oraz rozbiórkę budynku w kosztach podatkowych
    Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów związanych z pozarolniczą działalnością gospodarczą wydatki na usunięcie dachu oraz koszty rozbiórki budynków w dacie ich poniesienia?
  • 13.07.2015Puste faktury a prawo do odliczenia VAT
    Z uzasadnienia: Sąd przypomina, że same przelewy pieniężne kwot wpisanych w fakturach, nie statuują sprzedaży, czyli ostatecznie prawa do obniżenia kwot podatku.
  • 02.07.2014VAT: Przekazanie własnych wyrobów na potrzeby firmy
    Pytanie podatnika: Czy zgodnie z art. 7 ust. 2 ustawy VAT oraz z art. 16 Dyrektywy 2006/112/WE Wnioskodawca uznaje za dostawę towarów przekazanie partii swoich wyrobów gotowych na potrzeby inwestycyjne wewnątrz firmy wykorzystywanych do celów działalności przedsiębiorstwa, a zatem czy Wnioskodawca jest zobowiązany do naliczenia i odprowadzenia podatku należnego VAT od przekazania wyrobów - okien - na potrzeby inwestycyjne - budowę nowej hali w której prowadzona będzie produkcja Wnioskodawcy?
  • 30.07.2008Metody amortyzacji środków trwałych
    Zgodnie z art. 16h ust. 4 ustawy o PDOP oraz art. 22h ust. 4 ustawy o PDOF, odpisów amortyzacyjnych środków trwałych można dokonywać w równych ratach co miesiąc lub co kwartał albo jednorazowo na koniec roku. Jeżeli podatnik nie dokonuje odpisów miesięcznych, lecz zdecyduje się na odpisy kwartalne czy roczne, powinien pamiętać, iż suma odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych dokonanych w pierwszym roku podatkowym, w którym środki te zostały wprowadzone do ewidencji, nie może przekroczyć wartości tych odpisów przypadających za okres od wprowadzenia ich do ewidencji do końca tego roku podatkowego.