Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

podatek od nieruchomości od dzierżawionej budowli

  • 09.11.2016WSA. Kiedy sprzedaż w kiosku handlowym podlega opłacie targowej?
    Z uzasadnienia: Kiosk - pawilon handlowy będący własnością skarżącego jako tymczasowy obiekt budowlany, nie spełniający kryteriów art. 3 pkt 3 Prawa budowlanego nie podlega opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości i w tej sytuacji brak jest podstaw, by od sprzedaży w nim się odbywającej skarżący nie musiał opłacać opłaty targowej.
    • 21.09.2016Termin korekty VAT od wydatków na inwestycje w obcym środku trwałym
      Pytanie podatnika: Ile lat wynosi okres korekty podatku naliczonego, o której mowa w art. 91 ust. 1 ustawy o VAT, w przypadku poszczególnych nakładów na cudzą nieruchomość (lokal), stanowiących po stronie spółki inwestycje w obcym środku trwałym?
      • 03.11.2015WSA. Pawilon handlowy na dzierżawionej działce a podatek od nieruchomości
        Z uzasadnienia: O tym kto jest podatnikiem podatku od nieruchomości przesądza dyspozycja art. art. 3 ust. 1 ustawa o podatkach i opłatach lokalnych. Skarżący jako dzierżawca gruntu stanowiącego własność osoby fizycznej nie jest podatnikiem podatku od nieruchomości. Fakt, że Skarżący jest właścicielem czy też posiadaczem pawilonu handlowego posadowionego na nieruchomości nie czyni go podatnikiem podatku od nieruchomości.