Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

zakup kwiaty firmy

  • 20.06.2018Upominki dla kontrahentów w kosztach firmy
    Spółka w ramach działalności przekazuje swoim kontrahentom, partnerom biznesowym, doradcom upominki w postaci akcesoriów z kolekcji produktów marek samochodów, które sprzedaje, a także w postaci kwiatów, wina, słodyczy itp. Upominki są rozdawane masowo podczas organizowanych otwartych akcji promocyjno-marketingowych, a także na imprezach organizowanych dla zaproszonych gości oraz klientom i osobom towarzyszącym w przypadku przekazywania im zakupionego samochodu. Czy wydatki na zakup upominków można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?
  • 19.06.2018Upominki dla kontrahentów w kosztach firmy
    Spółka w ramach działalności przekazuje swoim kontrahentom, partnerom biznesowym, doradcom upominki w postaci akcesoriów z kolekcji produktów marek samochodów, które sprzedaje, a także w postaci kwiatów, wina, słodyczy itp. Upominki są rozdawane masowo podczas organizowanych otwartych akcji promocyjno-marketingowych, a także na imprezach organizowanych dla zaproszonych gości oraz klientom i osobom towarzyszącym w przypadku przekazywania im zakupionego samochodu. Czy wydatki na zakup upominków można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?
  • 13.12.2016Świąteczny wystrój firmy w kosztach podatkowych firmy
    Świąteczny wystrój firm wywołuje w klientach pozytywne wrażenie i przekłada się na większą skłonność do zakupów. Wprowadzenie klienta w taki stan jest zatem w interesie sprzedawcy. Wymaga to jednak poniesienia kosztów na działania marketingowe. 
  • 03.08.2015Prezenty i kwiaty dla pracownika jako koszt uzyskania przychodów
    Do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć wydatki poniesione na zakup kwiatów oraz drobnych upominków z okazji odejścia na emeryturę pracownika, jego jubileuszu czy też z innej okazji - potwierdza Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji nr IPPB6/4510-52/15-2/AK z 1 czerwca 2015 r.
  • 30.07.2015Prezenty i kwiaty dla pracownika jako koszt uzyskania przychodów
    Do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć wydatki poniesione na zakup kwiatów oraz drobnych upominków z okazji odejścia na emeryturę pracownika, jego jubileuszu czy też z innej okazji – potwierdza Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji nr IPPB6/4510-52/15-2/AK z 1 czerwca 2015 r.
  • 16.01.2014Koszty uzyskania przychodów. Rozliczenie wydatków na kwiaty i wieńce pogrzebowe
    Pytanie podatnika: Czy wydatki ponoszone w związku ze śmiercią pracownika, byłego pracownika, emeryta, rencisty oraz najbliższej rodziny pracownika lub byłego pracownika (emeryta, rencisty), można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
  • 17.10.2012Przychody pracownika: Zakwaterowanie podczas oddelegowania
    Z uzasadnienia: Przychodem poszczególnych pracowników spółki, realizujących projekty w ramach czasowej zmiany miejsca świadczenia pracy, będzie przypadająca na każdego z nich część ceny zakupu usługi z tytułu wynajmowanych miejsc noclegowych. Pracownicy ci uzyskają bowiem konkretną korzyść finansową w wysokości wartości zakupionej przez pracodawcę usługi przypadającej na każdego z nich, za którą nie muszą sami zapłacić, a mają pełne prawo z niej skorzystać.
  • 26.08.2010Upominki i prezenty dla kontrahentów, a obowiązki podatkowe w VAT i PIT
    Skutecznym działaniem mającym na celu wsparcie sprzedaży przedsiębiorcy jest prowadzenie akcji promocyjnych, polegających choćby na bezpłatnym przekazywaniu przez przedsiębiorcę upominków, gadżetów firmowych czy też prezentów dla kontrahentów. Działania takie służą także kształtowaniu pozytywnego wizerunku firmy oraz umacnianiu więzi pomiędzy klientem a firmą poprzez budowanie lojalności klientów wobec danego przedsiębiorcy. Tego typu nieodpłatne przekazania upominków i prezentów powodują szereg konsekwencji podatkowych w zakresie podatku od towarów i usług (dalej: VAT) oraz podatku dochodowego od osób fizycznych (dalej: PIT), w związku z wystąpieniem tzw. nieodpłatnych świadczeń na rzecz kontrahentów.
  • 05.01.2010Orzecznictwo: Odliczenie VAT przy wydatkach na reprezentację

    Polski ustawodawca nie mógł wprowadzić w akcie implementującym wspólnotową dyrektywę, dotyczącą ogólno - unijnego podatku od wartości dodanej, żadnych nowych i szerszych wyłączeń i ograniczeń w prawie do odliczenia podatku, aniżeli te, które były dotychczas to jest znajdujące się w ustawie z 1993 r. i innych ustawach podatkowych, na które ta ustawa się powołuje.
  • 14.06.2007Udział firmy w targach a koszty uzyskania przychodów
    Pytanie podatnika: Czy koszty uczestnictwa w targach należy uznać za koszty reklamy, stanowiące w całości koszty uzyskania przychodów?