Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

kupno używanego samochodu

  • 12.01.2017Kupno samochodu w komisie a PCC
    Pytanie podatnika: Czy w związku z zakupem używanego samochodu osobowego z komisu samochodowego, udokumentowanym fakturą VAT wystawioną przez komisanta z adnotacją „procedura marży – towary używane” po stronie Wnioskodawczyni powstanie obowiązek rozliczenia i zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych?
    • 15.12.2009Sprzedaż samochodu jako towaru używanego
      Pytanie podatnika: Czy sprzedaż używanego środka trwałego na fakturze VAT-marża była prawidłowa, jeśli środek trwały został nabyty na umowę kupna-sprzedaży i jeśli przy jego zakupie nie przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwoty podatku naliczonego?
      • 22.02.2007Firma kupuje samochód od osoby fizycznej
        Jakie konsekwencje podatkowe powoduje zakup nowego samochodu w kraju od osoby fizycznej?
        • 15.01.2007Akcyza, komisy samochodowe i Europejski Trybunał Sprawiedliwości
          Interpelacja nr 5141 do ministra finansów w sprawie podwójnego płacenia przez właścicieli autokomisów podatku akcyzowego na auta sprowadzane z zagranicy
          • 22.06.2006Korzystanie z procedury szczególnej opodatkowania marży i rozliczanie podatku naliczonego metodą proporcji
            Pytanie: W ramach prowadzonej działalności gospodarczej zajmuje się następującymi usługami: naprawą samochodów po wypadku (stawka VAT 22%), kupno i sprzedaż samochodów używanych (opodatkowanych systemem marży) oraz usługami pośrednictwa finansowego na rzecz banku, który kredytuje sprzedaż samochodów (stawka VAT zwolniona). Czy w związku z powyższym w rejestrze sprzedaży i deklaracji VAT należy wykazywać jedynie kwoty netto marży i podatku, czy też należy wykazywać również kwoty stanowiące cenę nabycia towaru używanego? Czy wyliczenie obrotu z tytułu czynności, w związku z którymi nie przysługiwało prawo do obniżenia podatku należnego, będącego podstawą ustalenia proporcji określonej w art. 90 ust. 2 należy pominąć wartość nabycia sprzedanych używanych samochodów osobowych?