Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

akcyza kosztem uzyskania przychodu

  • 05.02.2016Koszty pośrednie i bezpośrednie. Rozliczenie dla potrzeb podatkowych
    Czym różnią się od siebie koszty pośrednie i bezpośrednie? W którym momencie powinny zostać rozliczone dla potrzeb podatku dochodowego? Czy liczy się tylko data faktury? Zobaczmy.
    • 04.02.2016Koszty pośrednie i bezpośrednie. Rozliczenie dla potrzeb podatkowych
      Czym różnią się od siebie koszty pośrednie i bezpośrednie? W którym momencie powinny zostać rozliczone dla potrzeb podatku dochodowego? Czy liczy się tylko data faktury? Zobaczmy.
      • 27.06.2012Opłata za rejestrację samochodu w kosztach podatkowych
        Z uzasadnienia: Wydatki na zarejestrowanie pojazdów zaliczanych do majątku trwałego podatnika nie mogą być kosztem uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia. Nie stanowią bowiem one kosztu uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Uiszczona opłata rejestracyjna powinna wchodzić w skład wartości początkowej będącej podstawą naliczania amortyzacji.
        • 11.07.2011Jak zaksięgować w PKPiR akcyzę od samochodów zakupionych za granicą
          Pytanie podatnika: Wnioskodawca zamierza rozpocząć działalność gospodarczą, polegającą na kupnie-sprzedaży samochodów używanych. Samochody Zainteresowany chce kupować w kraju, w państwach należących do Unii Europejskiej, jak też w państwach nienależących do Unii. Czy należna akcyza od sprowadzonego do kraju samochodu osobowego stanowi cenę zakupu i należy ją księgować w kolumnie 10 podatkowej księgi przychodów i rozchodów?
          • 18.05.2006Podatki jako koszt uzyskania przychodu
            Kosztami uzyskania przychodów są, zgodnie z art. 22 ust. 1 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 z późn. zm.), wszelkie koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów, z wyjątkiem kosztów enumeratywnie wymienionych w ustawie. Warunkiem uznania danego wydatku za koszt jest istnienie bezpośredniego lub pośredniego związku z osiągniętym przychodem. W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, w jakim zakresie, na tle regulacji U.p.d.o.f., można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów podatki płacone w ramach działalności objętej regulacją tej ustawy.