Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

zakup wieńców

  • 09.11.2018Przedsięwzięcia wykonywane przez konsorcja - jak dokumentować wzajemne rozliczenia
    Konsorcjum jest organizacją zrzeszającą kilka podmiotów gospodarczych na określony czas, w konkretnym celu. Konsorcjum nie jest jednak podmiotem gospodarczym, nie posiada osobowości prawnej ani podmiotowości prawnej, nie musi być rejestrowane, ani mieć odrębnej nazwy czy też siedziby. Podmioty tworzące konsorcjum są, co do zasady, niezależne w swoich dotychczasowych działaniach (czyli w działaniach niezwiązanych z konsorcjum), a w działaniach związanych z konsorcjum, realizują wspólne przedsięwzięcie objęte porozumieniem.
  • 05.11.2014Odliczenie VAT od wydatków związanych z udziałem w uroczystościach pogrzebowych
    Pytanie podatnika: Spółka będzie ponosić wydatki na zakup wieńców pogrzebowych lub kwiatów, koszty transportu pracowników uczestniczących w pogrzebie, nekrologów umieszczanych w prasie, kondolencji i inne związane z udziałem w uroczystościach pogrzebowych w związku ze śmiercią pracownika i jego najbliższej rodziny, byłego pracownika i jego najbliższej rodziny, pracowników kontrahentów lub osób prowadzących działalność gospodarczą dokonujących zakupu towarów w spółce bądź dokonujących dystrybucji towarów spółki. Czy spółka ma prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT od wartości ww. wydatków?
  • 13.06.2014Wydatki pracodawcy na pogrzeb pracownika
    Bardzo często pracodawcy doceniając wkład, obecnego lub byłego, pracownika w działalność firmy decydują się na finansowanie różnego rodzaju świadczeń na jego rzecz. Sytuacja taka ma również miejsce w zakresie wydatków związanych ze śmiercią pracownika, np. wydatków pogrzebowych, nekrologów i uroczystości upamiętniających.
  • 16.01.2014Koszty uzyskania przychodów. Rozliczenie wydatków na kwiaty i wieńce pogrzebowe
    Pytanie podatnika: Czy wydatki ponoszone w związku ze śmiercią pracownika, byłego pracownika, emeryta, rencisty oraz najbliższej rodziny pracownika lub byłego pracownika (emeryta, rencisty), można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?