Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

artyści dzieła sztuki

  • 12.03.2015Usługi kulturalne i artystyczne a zwolnienie z VAT
    Pytanie podatnika: Czy świadczone przez Wnioskodawcę (artystę wykonawcę) usługi kulturalne, polegające na wystawianiu przedstawień artystycznych w postaci koncertów wspólnie z innymi artystami zatrudnianymi przez niego na podstawie umów o dzieło, korzystają ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy?
    • 19.11.2013Umowa o dzieło a koszty autorskie
      Pytanie podatnika: Czy począwszy od dnia 1 stycznia 2013 r. w związku z uzyskiwanymi przychodami z tytułu umowy o dzieło, na podstawie której Wnioskodawczyni wykonuje dzieło w postaci scenariusza i jednocześnie rozporządza na rzecz Producenta przysługującymi jej do tego dzieła prawami autorskimi, po przekroczeniu kwoty zryczałtowanych kosztów uzyskania przychodów, o której mowa w art. 22 ust. 9a ustawy o PIT, Wnioskodawczyni przysługiwać będą zryczałtowane koszty uzyskania przychodów w wysokości 20% uzyskanego przychodu?
      • 31.10.2012Usługi fotograficzne a VAT
        Pytanie: Jestem czynnym podatnikiem VAT i prowadzę jednoosobową agencję reklamowo-artystyczną - pośredniczę w organizowaniu koncertów muzyki poważnej i rozrywkowej. Za wykonywanie dzieła artystycznego pobieram honorarium na podstawie faktur VAT. Przedmiotowa działalność polega m.in. na wykonywaniu zdjęć z wydarzeń, które są przeze mnie organizowane. Zdjęcia te służą jako materiał do wykonywania np. plakatów, zapowiedzi na stronach www przed wydarzeniem koncertowym. A po koncercie wykorzystuje się je jako sprawozdanie fotograficzne i umieszcza np. na stronach www czy w prasie. Jaką stawką podatku VAT należy objąć działalność fotograficzną?