Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

zakup oprogramowania stanach zjednoczonych

  • 14.12.2015VAT. Jak rozliczać usługi elektroniczne?
    Pytanie podatnika: Czy w odniesieniu do przedstawionego stanu faktycznego prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż Spółka świadcząca usługi elektroniczne w rozumieniu art. 2 pkt 26 ustawy o VAT wyłącznie poprzez Internet (drogą elektroniczną), na rzecz kontrahentów mających siedzibę zarówno na terytorium UE, jak i poza nim, powinna zapłacić podatek VAT od przeprowadzonych transakcji?
  • 07.12.2015Dokumentowanie wydatków w podatkowej księdze przychodów i rozchodów
    Pytanie podatnika: Czy wynagrodzenie przekazane przez Wnioskodawcę kontrahentowi stanowić będzie koszt uzyskania przychodu przez Wnioskodawcę w sytuacji, gdy partner nie wystawia Wnioskodawcy rachunku, a rozliczenie kosztu następować będzie oparciu o dokument księgowy Wnioskodawcy oraz przekaz na rachunek bankowy lub do portfela elektronicznego wskazany przez partnera, przy założeniu, że Wnioskodawca będzie prowadził pozarolniczą działalność gospodarczą, a zdarzenia z tą działalnością związane będzie ewidencjonował w podatkowej księdze przychodów i rozchodów – jednakże bez wskazania danych adresowych kontrahenta (partnera)?
  • 13.05.2013Udzielenie licencji na program komputerowy a PIT
    Pytanie podatnika: Czy przychody uzyskiwane z tytułu odpłatnego udzielania licencji na używanie programu, są przychodami z tytułu działalności gospodarczej, czy też są opodatkowane na zasadach ogólnych? Czy Wnioskodawca powinien odprowadzać zaliczki na PIT w każdym miesiącu, czy może rozliczyć podatek dochodowy w rozliczeniu rocznym?
  • 27.11.2012PIT: Skutki udzielenia licencji na używanie oprogramowania
    Pytania podatnika: W jaki sposób Wnioskodawca powinien rozliczyć dochody uzyskane od podmiotu zagranicznego? Czy powinien odprowadzać zaliczki na podatek dochodowy w każdym miesiącu, czy może rozliczyć podatek dochodowy w rozliczeniu rocznym? W jaki sposób powinien rozliczyć koszty uzyskania przychodów?
  • 24.05.2011Wydatki na nabycie nowych technologii
    Pytanie podatnika: Spółka zawarła umowę na zakup licencji oprogramowania E. Licencja wymaga wdrożenia. W tym celu Spółka zawarła umowę na wdrożenie oprogramowania systemu E. Spółka zamierza wprowadzić licencję do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych w 2011 r. W 2011 roku zamierza skorzystać z ulgi na nowe technologie. Czy wydatki na nabycie licencji oraz wydatki na wdrożenie oprogramowania stanowią wydatki na nabycie nowych technologii w rozumieniu art. 18b ust. 2 Ustawy CIT?