Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

amortyzacja logo

  • 13.12.2017Podatki 2018: Zmiany w zwolnieniach z PIT
    Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, które wejdą w życie 1 stycznia 2018 r., nie ominą także zwolnień przedmiotowych (art. 21). Celem tych zmian jest ujednolicenie opodatkowania wygranych w grach hazardowych, a także podniesienie limitu zwolnień w zakresie m.in. zapomóg z funduszu zakładowej organizacji związkowej otrzymywanych w przypadku indywidualnych zdarzeń losowych, świadczeń z ZFŚS, czy dopłat do wypoczynku. W ustawie pojawią się również nowe zwolnienia, które do tej pory regulowane były w rozporządzeniach, a dotyczące szkoleń z zakresu opieki paliatywnej lub hospicyjnej, czy umorzonych należności związanych z lokalem mieszkalnym.
    • 29.05.2017Zakup odzieży motocyklowej oraz kasku w kosztach działalności
      Pytanie: Prowadzę działalność w zakresie usług informatycznych, a ponadto wykonuję prezentacje oraz różnego rodzaju analizy biznesowe. W celu zapewnienia sobie szybkiego dostępu do klienta zamierzam kupić motocykl. Zakup pojazdu wprowadzę do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych. Czy będę mógł amortyzować motocykl? I czy będę mógł uznać za koszty uzyskania przychodów koszty związane z nabyciem kasku oraz odzieży ochronnej: rękawiczek, butów, kurtki, spodni?
      • 26.05.2017Zakup odzieży motocyklowej oraz kasku w kosztach działalności
        Pytanie: Prowadzę działalność w zakresie usług informatycznych, a ponadto wykonuję prezentacje oraz różnego rodzaju analizy biznesowe. W celu zapewnienia sobie szybkiego dostępu do klienta zamierzam kupić motocykl. Zakup pojazdu wprowadzę do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych. Czy będę mógł amortyzować motocykl? I czy będę mógł uznać za koszty uzyskania przychodów koszty związane z nabyciem kasku oraz odzieży ochronnej: rękawiczek, butów, kurtki, spodni?
        • 26.08.2016Amortyzacja logo nabytego w darowiźnie
          Pytanie podatnika: Jak ustalić wartość początkową wartości niematerialnej i prawnej w postaci autorskich praw majątkowych do logo słowno-graficznego otrzymanego przez Spółkę w formie darowizny? Czy Wnioskodawczyni będzie uprawniona do zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od autorskich praw majątkowych do logo słowno-graficznego otrzymanych przez Spółkę w darowiźnie, stosownie do przypadającego Jej udziału w zysku?
          • 09.02.2016Amortyzacja nowo zakupionych opakowań zwrotnych
            Pytanie podatnika: Czy spółce przysługuje prawo ewidencjonowania na środki trwałe nowo zakupionych opakowań zwrotnych (skrzynki i butelki) i dokonywania amortyzacji podatkowej, przyjmując 5-letni okres amortyzacji zgodnie z art. 22a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
            • 14.11.2014Inwestycja w obcym środku trwałym w kosztach podatkowych
              Pytanie podatnika: Czy Wnioskodawczyni może zaliczyć odsetki od kredytu hipotecznego, zaciągniętego na adaptację wynajętego lokalu w Galerii oraz zakup wyposażenia, przeznaczonego na prowadzenie działalności gospodarczej do kosztów uzyskania przychodów? Czy wydatki na nabycie środków trwałych i amortyzacja nakładów w obcych środkach trwałych sfinansowane pożyczką hipoteczną zabezpieczoną na majątku Wnioskodawczyni mogą stanowić koszty uzyskania przychodów?
              • 05.08.2014Amortyzacja wartości niematerialnych i prawnych
                Pytanie podatnika: Jakie są możliwości amortyzowania wartości niematerialnych i prawnych wniesionych w formie aportu?
                • 21.02.2011Użyczenie środka trwałego a koszty uzyskania przychodów
                  Pytanie podatnika: Spółka za wypracowany zysk zakupiła urządzenia chłodnicze, które przekazała na podstawie umowy użyczenia do nowo otwartych sklepów przez wspólników Spółki. Spółka przekazuje urządzenia na podstawie umowy użyczenia bez dodatkowych opłat, z tym, że Spółka ma prawo żądać zwrotu urządzeń w przypadku, gdy biorący w użyczenie złamie warunki umowy, które zabraniają wykorzystywanie urządzeń do eksponowania w nich towarów producentów, z którymi Spółka nie ma zawartego porozumienia. Czy naliczoną amortyzację od przekazanych w użytkowanie środków trwałych, Spółka może uznać za koszty uzyskania przychodu?
                  • 10.09.2009Orzecznictwo: Amortyzacja prawa do znaku towarowego
                    Z uzasadnienia: Kwestią kluczową, a zarazem sporną między stronami jest rozumienie pojęcia "prawa do znaku towarowego", o którym mowa w art. 16b ust. 1 pkt 6 u.p.d.o.p. Sama u.p.d.o.p. nie definiuje tego pojęcia, jak również nie definiuje pojęcia "znaku towarowego", w związku z czym uzasadnione jest odwołanie się w tym zakresie do odrębnej regulacji prawnej obowiązującej w okresie ujęcia znaku towarowego na liście środków trwałych w grupie wartości niematerialnych i prawnych podlegających amortyzacji.