Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

agencji artystycznych

  • 11.01.2021Tarcza Finansowa PFR 2.0 dla mikrofirm, małych i średnich firm – wsparcie dla 45 branż
    Tarcza Finansowa PFR 2.0 to program Polskiego Funduszu Rozwoju wspierający firmy z 45 branż, które musiały ograniczyć lub zawiesić działalność w związku z epidemią COVID-19. W ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0 o wartości 13 mld zł mikroprzedsiębiorcy oraz mali i średni przedsiębiorcy mogą otrzymać subwencję finansową PFR. Subwencja finansowa będzie mieć bezzwrotny charakter, po spełnieniu warunków określonych w regulaminie udzielania subwencji i w umowie subwencji finansowej.
    • 19.03.2019Festyn zakładowy a przychód pracownika
      Pytanie: Spółka co roku organizuje festyn zakładowy. Czy w związku: a) z udziałem w festynie, b) wygraniem nagród w konkursach organizowanych podczas tego festynu, po stronie uczestników powstaje przychód w podatku dochodowym od osób fizycznych, a w konsekwencji czy na Wnioskodawcy spoczywają związane z tym obowiązki płatnika lub obowiązki informacyjne w stosunku do uczestników?
      • 23.11.2016NSA. Atrakcje dla uczestników szkoleń i konferencji jako koszt podatkowy
        Z uzasadnienia: "Około konferencyjne" wydatki kształtują wizerunek firmy, powodują pozytywne postrzeganie przedsiębiorcy przez osoby, do których ten przekaz jest kierowany. Zatem, wydatki na występy artystyczne, zajęcia rekreacyjne oraz kolacje poniesione w ramach konferencji sprzedażowych oraz szkoleń produktowych są tego rodzaju wydatkami, których jedynym (głównym) celem jest tworzenie lub poprawa wizerunku firmy na zewnątrz i podlegają one wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodów na zasadach określonych w art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o CIT.
        • 12.03.2015Usługi kulturalne i artystyczne a zwolnienie z VAT
          Pytanie podatnika: Czy świadczone przez Wnioskodawcę (artystę wykonawcę) usługi kulturalne, polegające na wystawianiu przedstawień artystycznych w postaci koncertów wspólnie z innymi artystami zatrudnianymi przez niego na podstawie umów o dzieło, korzystają ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy?
          • 26.02.2015PIT za 2014. Jaki formularz wybrać?
            Zgodnie z ustawą o PIT, po zakończeniu roku podatkowego - w terminie do 30 kwietnia roku następnego - podatnicy podatku dochodowego mają obowiązek złożyć w urzędzie skarbowym zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w roku podatkowym. Obowiązują tutaj następujące zeznania: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39. Na jakim więc formularzu należy rozliczyć dochody?
            • 25.02.2015PIT za 2014. Jaki formularz wybrać?
              Zgodnie z ustawą o PIT, po zakończeniu roku podatkowego - w terminie do 30 kwietnia roku następnego - podatnicy podatku dochodowego mają obowiązek złożyć w urzędzie skarbowym zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w roku podatkowym. Obowiązują tutaj następujące zeznania: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39. Na jakim więc formularzu należy rozliczyć dochody?
              • 20.02.2014PIT za 2013. Jaki formularz wybrać?
                Zgodnie z ustawą o PIT, po zakończeniu roku podatkowego - w terminie do 30 kwietnia roku następnego - podatnicy podatku dochodowego mają obowiązek złożyć w urzędzie skarbowym zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w roku podatkowym. Obowiązują tutaj następujące zeznania: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39. Na jakim więc formularzu należy rozliczyć dochody?
                • 08.01.2013Zajęcia dla dzieci w czasie ferii a VAT
                  Pytanie podatnika: Czy przychód z organizowanego wypoczynku dla dzieci w czasie wolnym od zajęć szkolnych (w tym: zajęcia plastyczne, muzyczne, wyjazdy edukacyjno-szkoleniowe, konkursy), ognisk artystycznych, amatorskich zespołów artystycznych, imprez zleconych jest zwolniony z podatku od towarów i usług?
                  • 23.09.2011Usługi agencji artystycznych nie są objęte zwolnieniem z VAT
                    Interpelacja nr 23449 do ministra finansów w sprawie zmian stawek podatku od towarów i usług dla środowisk artystycznych i agencji artystycznych w związku z wejściem w życie z dniem 1 stycznia 2011 r. zmian w art. 43 ust. 1 pkt 33 ustawy o podatku od towarów i usług
                    • 02.02.2011VAT 2011: Opodatkowanie usług artystycznych i kulturalnych
                      Od stycznia 2011 r. w zakresie zwolnień z opodatkowania VAT wprowadzono dwie zasadnicze zmiany. Po pierwsze – o zwolnieniu nie decyduje już klasyfikacja statystyczna wykonywanych usług, a po drugie – zakres zwolnień wynika bezpośrednio z brzmienia przepisu. Usługi kulturalne znajdują się w katalogu usług, które mogą korzystać z przedmiotowego zwolnienia.
                      • 30.12.2008UOKiK skontrolował przedsiębiorców organizujących imprezy masowe
                        Odwołany koncert? Krajowy artysta zamiast zagranicznej gwiazdy? Organizatorzy imprez mogą okazać się dla konsumenta trudnym kontrahentem — wynika z analizy działalności agencji koncertowych przeprowadzonej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
                        • 25.04.2007Deklaracje i informacje o dokonanych wypłatach i pobranym podatku dochodowym od osób prawnych od nierezydentów
                          Zgodnie z przepisami prawa podatkowego, podatnicy, jeżeli nie mają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej siedziby lub zarządu (nierezydenci), podlegają obowiązkowi podatkowemu tylko od dochodów, które osiągają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (art. 3 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych). Generalną zasadą obowiązującą w przypadku opodatkowania osób prawnych, która ma zastosowanie także do nierezydentów, jest obowiązek składania deklaracji, według ustalonego wzoru (CIT-8), o wysokości dochodu (straty) osiągniętego od początku roku podatkowego i wpłacanie na rachunek urzędu skarbowego zaliczek miesięcznych w wysokości różnicy między podatkiem należnym od dochodu osiągniętego od początku roku podatkowego, a sumą zaliczek należnych za poprzednie miesiące (art. 25 ust. 1).