Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

amortyzacja naczep

  • 03.09.2018Amortyzacja naczepy jako odrębnego środka trwałego
    Przedsiębiorca w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą w formie spółki kapitałowej dokonał zakupu samochodu ciężarowego wraz z naczepą. Tym samym powziął wątpliwość, czy naczepa może być przyjęta jako odrębny środek trwały.
    • 20.07.2016Amortyzacja naczepy jako odrębnego środka trwałego
      Przedsiębiorca w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą w formie spółki kapitałowej dokonał zakupu samochodu ciężarowego wraz z naczepą. Tym samym powziął wątpliwość, czy naczepa może być przyjęta jako odrębny środek trwały.
      • 19.07.2016Amortyzacja naczepy jako odrębnego środka trwałego
        Przedsiębiorca w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą w formie spółki kapitałowej dokonał zakupu samochodu ciężarowego wraz z naczepą. Tym samym powziął wątpliwość, czy naczepa może być przyjęta jako odrębny środek trwały.
        • 20.03.2012Prawo do jednorazowego odpisu amortyzacyjnego
          Pytanie podatnika: Czy wnioskodawca miał prawo do skorzystania z jednorazowego odpisu amortyzacyjnego środka trwałego? Kto i kiedy może stosować amortyzację jednorazową?
          • 14.10.2010W 2011 r. zmaleją korzyści z jednorazowej amortyzacji
            Maksymalna wysokość jednorazowego odpisu wynosi w 2010 r. 422 000 zł, jednak w przyszłym roku będzie ona o wiele mniejsza i będzie wynosić tylko 197 000 zł. Ma to związek z końcem okresu obowiązywania przepisów przejściowych, wprowadzonych ustawą z 5 marca 2009 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. Nr 69, poz. 587). Zgodnie z ich brzmieniem w latach podatkowych rozpoczynających się w 2009 i 2010 r. obowiązuje wyższa kwota limitu jednorazowego odpisu amortyzacyjnego wynosząca 100 000 euro. Zatem od 1 stycznia 2011 r. limit ten, zgodnie z art. 22k ust. 1 ustawy o PIT (odpowiednio art. 16k ust. 7 ustawy o CIT) ponownie wyniesie 50 000 euro.
            • 01.09.2009Orzecznictwo: Jednorazowa amortyzacja w przypadku spółki cywilnej
              Z uzasadnienia: Wprawdzie w ustawie z dnia 5 marca 2009 roku o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. nr 69 poz. 587) ustawodawca wprowadził w art. 22k ust. 13 w brzmieniu "W przypadku spółki niemającej osobowości prawnej kwota limitu odpisów amortyzacyjnych, o której mowa w ust. 7, dotyczy spółki" to na dzień wydania pisemnej interpretacji - brak było jakichkolwiek materialnych podstaw do ograniczenia w odliczeniu takiego limitu przez każdego wspólnika spółki nie mającej osobowości prawnej, jak to należy czynić w chwili obecnej.