Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

zakup kubków

  • 27.07.2021Koszty przesyłki towaru w limicie zwolnienia podmiotowego z VAT
    Środki pieniężne, które otrzyma sprzedawca na opłacenie w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytych towarów w kwocie przeznaczonej na pokrycie kosztów przesyłki zakupionych towarów nie będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług i nie będą stanowić podstawy opodatkowania. Tym samym nie będą rodzić obowiązku podatkowego i nie powinny być uwzględniane przy obliczaniu limitu zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług.
  • 03.09.2019Firmowe gadżety z logo pracodawcy nie są przychodem pracownika
    Pytanie: Czy przekazanie pracownikom gadżetów z logo i nazwą firmy, których koszt nie przekracza 100 zł należy uznać za przychód stanowiący podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Chodzi o dobrowolne, nieodpłatne wydanie pracownikom firmy gadżetów z logo i nazwą firmy w postaci np. kubków termicznych, ręczników, toreb wakacyjnych itp. Czy takie zdarzenie należy zaliczyć po stronie pracownika do przychodów z tytułu nieodpłatnych świadczeń, czy też może skorzystać ze zwolnienia, gdyż nie można zakładać, że pracownik dokonałby zakupu tych przedmiotów we własnym zakresie?
  • 22.08.2017NSA: Opłata targowa przy świadczeniu usług na targowisku
    Z uzasadnienia: Przytoczone wcześniej rozważania dot. językowego rozumienia słowa "sprzedaż" nie pozwalają zarazem w sposób jednoznaczny przyjąć, że pojęcie to zakresem swoim obejmuje również usługi. Na tak kategoryczne wnioski nie naprowadza także wykładnia funkcjonalna przepisu. Z kolei pojęcia "sprzedaż", jakim operują inne akty prawne (Kodeks cywilny, czy też Polska Klasyfikacja Działalności) żadną miarą nie da identyfikować ze świadczeniem usług.
  • 28.08.2015PIT. Przekazanie pracownikom materiałów promocyjnych
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca planuje podjęcie działań w zakresie rozpowszechnienia nowej marki spółki, a w szczególności przeprowadzenie kampanii informacyjno-promocyjnej wśród pracowników mającej na celu ich identyfikację z nowym wizerunkiem spółki. W ramach tych działań Wnioskodawca planuje przekazanie nieodpłatnie każdemu pracownikowi tzw. „zestawu startowego”, promującego nową markę składającego się z drobnych przedmiotów, takich jak np.: kubek termiczny, torba śniadaniowa, długopis czy tzw. „smycz” na służbowy identyfikator, itp. Czy wartość zestawu startowego stanowi dla pracownika przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń?
  • 22.04.2014Wydatki na zakup materiałów reklamowych w kosztach podatkowych
    Pytanie podatnika: Czy dokonywane w związku z prowadzonymi akcjami marketingowymi, wydatki na zakup materiałów reklamowych mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?
  • 19.02.2014Materiały i towary handlowe – ujęcie w PKPiR i spisie z natury
    Pytanie podatnika: Czy wymienione w opisie stanu faktycznego - kubki papierowe wraz z wieczkiem, przeźroczyste kubki wraz z wieczkiem, Wnioskodawczyni jest zobowiązana wykazywać w spisie z natury zgodnie z § 27 rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi oraz ewidencji przez ryczałtowców?
  • 05.07.2013Podstawa opodatkowania w VAT przy przyznaniu rabatu
    Pytanie podatnika: W celu maksymalizacji sprzedaży Wnioskodawca stworzył system motywacyjny oparty na upustach członkowskich oraz nagrodach w postaci rabatów na kolejne zakupy i w postaci wypłat pieniężnych. Jedną z nagród będzie przyznanie kontrahentowi rabatu w wysokości do 90% wartości jednorazowego zamówienia przy realizacji kolejnych zakupów. Czy ww. rabat nie stanowi dla Wnioskodawcy zaniżenia obrotu w podatku od towarów i usług?
  • 11.08.2008Odliczenie VAT od towarów przekazanych na cele reprezentacji
    Pytanie podatnika: Czy w przypadku wydatków na reprezentację, które nie mogą być zaliczone w ciężar kosztów uzyskania przychodu, Spółka ma prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego przy nabyciu tych towarów (usług), jeżeli czynności te zostały przez Spółkę opodatkowane VAT?
  • 24.07.2008Nieodpłatne przekazanie materiałów reklamowych a VAT
    Pytanie podatnika: Czy kalendarze z logo przekazywane kontrahentom lub potencjalnym kontrahentom stanowią drukowane materiały reklamowe w rozumieniu art. 7 ust. 3 ustawy o VAT?
  • 18.09.2007Zakup upominków dla kontrahentów
    Pytanie podatnika: Dotyczy uznania za koszty uzyskania przychodów wydatków związanych z zakupem upominków dla kontrahentów (tj. długopisów, piór, portfeli, parasoli, polarów, kubków) opatrzonych logo firmy.