Szukaj
Twój Urząd Skarbowy | Zwrot VAT za materiały budowlane | Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

Otrzymanie nagrody rzeczowej działalności gospodarczej

  • 02.09.2016Jak rozliczyć nagrodę wygraną w konkursie zorganizowanym przez kontrahenta?
    Pytanie podatnika: Wnioskodawca prowadzi jako osoba fizyczna działalność gospodarczą w zakresie naprawy samochodów i opłaca podatek dochodowy na zasadach ogólnych. W bieżącym roku, w związku z prowadzoną działalnością Wnioskodawca będzie brał udział w konkursie organizowanym przez swojego kontrahenta - dostawcę części i akcesoriów samochodowych. Czy - jeżeli Wnioskodawca zdobędzie nagrodę - organizator lonkursu będzie miał obowiązek od wartości nagrody pobrać i odprowadzić zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 10% zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o PIT?
    • 10.11.2015Obowiązki płatnika: Nagrody przekazywane w ramach programu lojalnościowego
      Pytanie podatnika: Wnioskodawca prowadzi działalność, której przedmiotem jest organizacja programów lojalnościowych. Wiodącym założeniem programu lojalnościowego będzie nabywanie przez klientów zleceniodawcy - możliwości otrzymania lub zakupu po preferencyjnej cenie (1,23 zł) nagród. Czy na Wnioskodawcy będą ciążyć obowiązki płatnika, wobec osób fizycznych nieprowadzących pozarolniczej działalności gospodarczej w związku z realizacją programu lojalnościowego?
      • 23.07.2015Konkursy w internecie. Obowiązki płatnika z tytułu PIT
        Pytanie podatnika: Czy Spółka będzie zobowiązana do pobierania zaliczki na PIT w odniesieniu do przychodów osiąganych przez uczestniczki konkursu z tytułu udostępniania przez nie swojego wizerunku – w związku z wypłacanymi nagrodami pieniężnymi („nagrodami pocieszenia”)? Kiedy i w jakiej wysokości należy odprowadzić PIT od nagrody rzeczowej wygranej przez uczestniczkę konkursu, wynikającej z zebrania przez nią największej liczby głosów, a kiedy i w jakiej wysokości należy odprowadzić podatek dochodowy od nagrody pieniężnej zdobytej przez uczestniczkę konkursu?
        • 23.09.2014Impreza integracyjna jako przychód pracownika
          Pytanie podatnika: Wnioskodawca zakupił artykuły spożywcze ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych na zorganizowanie imprezy integracyjnej dla pracowników. Impreza zorganizowana została w miejscu pracy. Ponadto Wnioskodawca zorganizował imprezę integracyjną ze środków ZFŚS dla pracowników w restauracji. W przypadku ww. imprez obecność pracowników można ustalić na podstawie listy. Czy udział w imprezach integracyjnych należy potraktować jako przychód pracownika i opodatkować w sytuacji, gdy nie można określić ile dany pracownik „zjadł i wypił”?
          • 17.09.2012Firmowy piknik a przychód pracownika i emeryta
            Pytanie podatnika: Wnioskodawca zorganizował piknik sportowo-rekreacyjny dla pracowników i emerytów. Koszt imprezy został ustalony w sposób zryczałtowany i niezależny od ilości osób uczestniczących. Impreza została sfinansowana w całości ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych i miała charakter masowy. Czy udział w ww. pikniku stanowi dla pracownika i emeryta przychód podlegający opodatkowaniu?
            • 12.04.2012Opodatkowanie PIT nagród z tytułu uczestnictwa w konkursach
              Pytanie podatnika: Czy wydanie przez Wnioskodawcę nagrody w organizowanym konkursie, ogłaszanym za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej zamieszczonej w sieci Internet, korzysta ze zwolnienia przedmiotowego w podatku dochodowym?
              • 20.10.2011Otrzymanie nagrody - skutki w podatku dochodowym
                W celu zwiększenia sprzedaży przedsiębiorcy bardzo często organizują akcje promocyjne w postaci sprzedaży premiowej w ramach, których wydają nagrody. Czy otrzymanie nagrody są opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych lub prawnych, jeśli tak to w jaki sposób i kto jest zobowiązany do jego odprowadzenia?