Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

abonament usługi medyczne koszty uzyskania przychodów

  • 06.04.2020Tarcza antykryzysowa - pytania i odpowiedzi
    Twoja firma ma trudności w związku z epidemię koronawirusa? Chcesz otrzymać wsparcie, które złagodzi jej negatywne skutki? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o pomoc, jaka została skierowana do przedsiębiorców, pracowników, organizacji społecznych i instytucji oraz samorządów.
  • 03.04.2020Tarcza antykryzysowa - pytania i odpowiedzi
    Twoja firma ma trudności w związku z epidemię koronawirusa? Chcesz otrzymać wsparcie, które złagodzi jej negatywne skutki? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o pomoc, jaka została skierowana do przedsiębiorców, pracowników, organizacji społecznych i instytucji oraz samorządów.
  • 14.09.2016Pakiety medyczne dla członków rodzin pracowników w kosztach działalności
    Wykupywane świadczenia w postaci pakietów medycznych stanowią koszty podatkowe niezależnie od tego, czy dotyczą one samego pracownika, czy też członków jego najbliższej rodziny. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach z 2 września 2016 r., sygn. IBPB-1-1/4510-229/16-1/EN.
  • 16.06.2016Pakiety medyczne dla pracowników i inne świadczenia. Skutki podatkowe i rozliczenie składek
    Interpelacja nr 3066 w sprawie opodatkowania oraz objęcia składkami na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne przychodu pracowników z tytułu wykupionych przez pracodawców pakietów medycznych i innych świadczeń niepieniężnych.
  • 11.05.2015Opodatkowanie prezentów dla pracowników
    Jednym ze sposobów motywowania pracowników jest przekazywanie na ich rzecz wszelkiego rodzaju świadczeń nieodpłatnych. Najczęściej są to karnety sportowe czy abonamenty medyczne dla samych pracowników, ewentualnie także dla ich rodzin. Niekiedy jednak takie świadczenie jest bardziej wyszukane. Może nim być zarówno luksusowa wycieczka, jak i obóz w szkole przetrwania. Zdarzają się też prezenty w postaci skoku spadochronowego czy lotu balonem.
  • 08.05.2015Opodatkowanie prezentów dla pracowników
    Jednym ze sposobów motywowania pracowników jest przekazywanie na ich rzecz wszelkiego rodzaju świadczeń nieodpłatnych. Najczęściej są to karnety sportowe czy abonamenty medyczne dla samych pracowników, ewentualnie także dla ich rodzin. Niekiedy jednak takie świadczenie jest bardziej wyszukane. Może nim być zarówno luksusowa wycieczka, jak i obóz w szkole przetrwania. Zdarzają się też prezenty w postaci skoku spadochronowego czy lotu balonem.
  • 22.02.2013Pakiety medyczne a przychód pracownika
    Z uzasadnienia: Nie jest też dopuszczalne, aby po uznaniu za podlegające opodatkowaniu nieodpłatnego świadczenia polegającego na otrzymaniu prawa skorzystania z określonej opieki medycznej opodatkowaniu podlegała jego realizacja w postaci wykorzystania konkretnej usługi medycznej. Z tych powodów zagwarantowane pakietem medycznym prawo do korzystania z wchodzących w jego skład usług medycznych nie jest pozostawieniem tych usług do dyspozycji w rozumieniu (odpowiedniej części) art. 11 ust. 1 u.p.d.o.f.; otrzymanym (nieodpłatnym) świadczeniem jest już bowiem uprawniona zakupem pakietu możliwość wykorzystania tych usług.
  • 21.11.2011PIT od pakietów medycznych - uchwała NSA
    Wykupione przez pracodawcę pakiety świadczeń medycznych, których wartość nie jest wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, stanowią dla pracowników, uprawnionych do ich wykorzystania, nieodpłatne świadczenie w rozumieniu art. 12 ust. 1 wymienionej ustawy - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
  • 18.07.2011Poczęstunek w formie szwedzkiego stołu nie jest przychodem pracownika
    Z uzasadnienia WSA: W przypadku, gdy wartości świadczeń nie można przyporządkować do świadczeń uzyskiwanych przez konkretnego pracownika, gdzie opłata jest wnoszona ryczałtowo, bez względu na to, czy pracownik ze świadczeń korzystał czy też nie korzystał, brak jest podstaw do ustalenia dla konkretnego pracownika kwoty przychodu uzyskanego z tytułu finansowania przez pracodawcę kosztów organizowanej imprezy; nie sposób bowiem stwierdzić, czy pracownik rzeczywiście otrzymał owe świadczenie i jaka jest jego wartość. Pracodawca w takiej sytuacji nie jest zobowiązany obliczyć, pobrać i odprowadzić do właściwego urzędu skarbowego zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych od tych przychodów.
  • 27.12.2010KUP: Zapomoga losowa wypłacona ze środków obrotowych
    Pytanie podatnika: Czy zapomogi powodziowe wypłacone ze środków obrotowych Spółki dla pracowników poszkodowanych w powodzi z maja 2010 r. mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?
  • 16.08.2010MF: Nie będzie ustawy abolicyjnej obejmującej podatek od abonamentów medycznych
    Zapytanie nr 7325 do ministra finansów w sprawie skutków uchwały NSA dotyczącej konieczności płacenia podatku dochodowego od abonamentu medycznego wykupionego przez pracodawcę pracownikowi
  • 19.07.2010Jak rząd zachęci młodych ludzi do zakładania własnych przedsiębiorstw
    Interpelacja nr 16310 do ministra finansów w sprawie pomocy przedsiębiorcom rozpoczynającym działalność gospodarczą
  • 14.05.2010Abonamenty medyczne: MF nie wierzy w dobre intencje pracodawców
    Interpelacja nr 15189 do ministra finansów w sprawie podatku dochodowego od świadczeń na rzecz ochrony zdrowia pracowników
  • 04.12.2009Abonamenty medyczne dla pracowników
    Do zakresu przedmiotowego podatku dochodowego od osób fizycznych należą wszelkiego rodzaju dochody, z wyjątkiem dochodów, które zostały zakwalifikowane przez ustawodawcę do kategorii dochodów zwolnionych z opodatkowania oraz dochodów, od których na podstawie przepisów Ordynacji podatkowej zaniechano poboru podatku zgodnie z regulacją art. 9 ust. 1 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176, ostat. zm. Dz. U. z 2009 r. Nr 168, poz. 1323, dalej: updf).
  • 19.11.2009Usługi medyczne na rzecz pracowników zaliczymy do kosztów
    Pytanie podatnika: Jeżeli nie istnieje obowiązek doliczenia pracownikowi do dochodu kwoty opłacanej przez pracodawcę, to czy prawidłowym jest zaliczenie tych wydatków w ciężar kosztów nie stanowiących kosztów uzyskania przychodu?