Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

hosting obowiązek podatkowy

  • 01.10.2018WSA. Jak udokumentować koszty przy handlu kryptowalutą?
    Z uzasadnienia: Dokumentowanie kosztów uzyskania przychodu możliwe jest w każdy sposób dopuszczalny w postępowaniu podatkowym (...) Jeżeli w istocie specyfika transakcji dokonywanych za pośrednictwem giełdy kryptowalut uniemożliwia pozyskanie dokumentów określonych w przepisach rozporządzenia o PKPiR, a posiadane przez skarżącego dokumenty jednoznacznie będą potwierdzać zakup kryptowaluty (ilość, cenę, itp.), dokumenty te mogą stanowić podstawę do zaliczenia wydatków do kosztów uzyskania przychodów.
    • 27.08.2018Zagraniczny hosting z podatkiem u źródła?
      Usługa przechowywania danych nie jest objęta dyspozycją art. 21 ust. 1 ustawy o CIT. Należy jednak mieć na uwadze, że sama nazwa usługi nie może być wyłącznym czynnikiem determinującym daną usługę do kategorii świadczeń objętych zakresem tego przepisu. Decydująca w tym zakresie jest treść umowy i faktyczna realizacja usługi. Usługa, którą nazwano „Usługą przechowywania danych” polega na „udostępnianiu powierzchni dyskowej” oraz „ochronie plików na serwerze”. Powyższe wskazuje, że mamy tutaj do czynienia z korzystaniem z urządzenia przemysłowego, a więc z usługą wymienioną w art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy - tak uznał Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej.
      • 23.11.2016Okres rozliczeniowy a data powstania przychodu
        Pytanie podatnika: Do nawiązania współpracy pomiędzy spółką a klientami dochodzi na podstawie umowy zawartej na piśmie, w której określone są okresy rozliczeniowe. Okresy te są wielokrotnością okresów miesięcznych (np. 3 miesiące, 5 miesięcy, 12 miesięcy, 24 miesiące), w zależności od potrzeb klienta. Ponadto na wystawianych fakturach spółka wskazuje, za jaki okres należne jest wynagrodzenie, którego dana faktura dotyczy. Czy spółka powinna rozpoznać przychód na zasadach określonych w art. 12 ust. 3c ustawy o CIT, tzn. z chwilą zakończenia okresu rozliczeniowego (nie rzadziej niż raz w roku)?
        • 07.04.2016Płatność przez PayU zwalnia z kasy fiskalnej
          Pytanie: Aktualnie pracuję nad budową platformy hostingowej - usług elektronicznych. System sprzedaży kont będzie maksymalnie zautomatyzowany i będzie wymagał minimalnego wkładu zasobów ludzkich. Klient, zamawiając usługę, będzie za nią płacił szybkimi płatnościami typu PayU oraz przelewem bankowym. Po zaksięgowaniu kwoty wpłaty, system automatycznie wystawi fakturę VAT, która będzie dla niego dostępna w systemie po zalogowaniu. Czy koniecznym będzie stosowanie kasy fiskalnej do rejestracji sprzedaży?
          • 06.04.2016Płatność przez PayU zwalnia z kasy fiskalnej
            Pytanie: Aktualnie pracuję nad budową platformy hostingowej - usług elektronicznych. System sprzedaży kont będzie maksymalnie zautomatyzowany i będzie wymagał minimalnego wkładu zasobów ludzkich. Klient, zamawiając usługę, będzie za nią płacił szybkimi płatnościami typu PayU oraz przelewem bankowym. Po zaksięgowaniu kwoty wpłaty, system automatycznie wystawi fakturę VAT, która będzie dla niego dostępna w systemie po zalogowaniu. Czy koniecznym będzie stosowanie kasy fiskalnej do rejestracji sprzedaży?
            • 29.12.2015Rozliczenie wynagrodzenia członka zarządu na kontrakcie menadżerskim
              Pytanie podatnika: Czy wynagrodzenia wypłacane członkom zarządu będą stanowiły koszty uzyskania przychodu Spółki w pełnej wysokości?
              • 23.04.2015Usługi elektroniczne a wystawianie paragonów fiskalnych
                Pytanie podatnika: Czy usługa świadczona przez Wnioskodawcę jest usługą elektroniczną w rozumieniu art. 2 pkt 26 ustawy o podatku VAT? Czy Wnioskodawca ma obowiązek rejestrować sprzedaż swych usług dokonywaną na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej na kasie fiskalnej?
                • 05.10.2012Optymalizacja podatkowa. Rozliczenie dochodów akcjonariuszy w SKA
                  Pytanie podatnika: Czy w związku z posiadaniem przez Wnioskodawczynię statusu akcjonariusza w SKA, obowiązek podatkowy związany z uczestnictwem w SKA powstanie dla Niej w dacie podjęcia przez walne zgromadzenie SKA uchwały o podziale zysku, czy też obowiązek podatkowy powstawał będzie na analogicznych zasadach jak w przypadku komplementariusza SKA, co będzie się wiązać z obowiązkiem opłacania zaliczek na podatek dochodowy w trakcie roku podatkowego?
                  • 20.04.2012VAT: Akceptacja otrzymywania faktur w formie elektronicznej
                    Z uzasadnienia: Autentyczność pochodzenia i integralność treści faktury można gwarantować według metody określonej przez podatnika, pod warunkiem uprzedniej akceptacji przez odbiorcę przesyłania faktur w formie elektronicznej. Akceptacja ta oznacza wyraźne, a nie dorozumiane, przekazanie wystawcy faktury VAT zgody na przesyłanie faktur w formie elektronicznej. Nie ma zatem możliwości elektronicznej wysyłki faktur, jeśli wcześniej nie uzyska się potwierdzenia od odbiorcy, że akceptuje taką metodę ich przesyłania.
                    • 13.04.2011Kolejne zmiany w VAT już w lipcu 2011
                      Ministerstwo Finansów opublikowało na swojej stronie internetowej projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług, ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników oraz ustawy o transporcie drogowym. Zmiany zawarte w projekcie mają na celu dostosowanie przepisów ustawy o VAT do rozporządzenia wykonawczego Rady (UE) nr 282/2011 z dnia z dnia 15 marca 2011 r., które będzie stosowane od 1 lipca 2011 r. Ponadto, nowela przewiduje zmiany w związku z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE z dnia 22 grudnia 2010 r. znak C-438/09 Dankowski dotyczącym prawa do odliczenia podatku z faktur wystawionych przez podmiot niezarejestrowany do celów podatku VAT. W projekcie zaproponowano również uproszczoną rejestrację dla przedsiębiorców zagranicznych wykonujących okazjonalne przewozy autokarowe na terytorium Polski.
                      • 03.09.2010Rozliczenie podatkowe otrzymanej dotacji
                        Pytania podatnika: 1. W sytuacji kiedy zakupy dotyczące projektu zostały sfinansowane w 100% zaliczki to w którym momencie 15% wartości faktury powinny być dane w koszty podatkowe czy w momencie pomniejszenia kolejnej refundacji o 15%? 2. Jeśli te wydatki były poczynione w 2009 r. a do końca kwietnia Wnioskodawca złoży zeznanie podatkowe a refundację otrzyma po kwietniu 2010 r. to czy powinien skorygować zeznanie roczne PIT-36L? 3. Po wykorzystaniu zaliczki Wnioskodawca najpierw sam finansował zakupy dotyczące projektu a później składał wniosek o refundację - czy w tej sytuacji powinien odnosić wszystkie koszty na bieżąco w dacie poniesienia wydatku, czyli w dacie faktury a w momencie refundacji robiąc korektę kosztów?