Szukaj
Forum dyskusyjne | Delegacje krajowe i zagraniczne

leasing kasy fiskalnej

  • 19.07.2019Kasy fiskalne 2019: Nowe obowiązki podatników i serwisów
    Równocześnie z wejściem w życie ustawy wprowadzającej kasy on-line, zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie kas rejestrujących. Określiło ono nowe zasady używania kas on-line oraz kas starszych typów (z papierowym i elektronicznym zapisem kopii), wprowadzając jednocześnie nowe obowiązki dla użytkowników wszystkich rodzajów kas. Dzisiaj o zmienionych zasadach serwisowania.
    • 18.07.2019Kasy fiskalne 2019: Nowe obowiązki podatników i serwisów
      Równocześnie z wejściem w życie ustawy wprowadzającej kasy on-line, zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie kas rejestrujących. Określiło ono nowe zasady używania kas on-line oraz kas starszych typów (z papierowym i elektronicznym zapisem kopii), wprowadzając jednocześnie nowe obowiązki dla użytkowników wszystkich rodzajów kas. Dzisiaj o zmienionych zasadach serwisowania.
      • 17.10.2016Wkrótce obowiązkowa wymiana kas fiskalnych?
        Interpelacja nr 6193 w sprawie wprowadzenia kas rejestrujących.
        • 27.04.2016Udostępnienie pracownikom samochodów do celów prywatnych a kasa fiskalna
          Pytanie podatnika: Czy ponoszenie kosztów eksploatacji, w tym kosztów paliwa zużytych zarówno do celów służbowych jak i prywatnych, z uwagi na mieszane (służbowo-prywatne) użytkowanie samochodów nie będzie stanowić czynności opodatkowanej podatkiem VAT? Czy w związku z ponoszeniem ww. kosztów eksploatacji samochodów służbowych Spółka nie jest zobowiązana do ewidencjonowania ponoszonych kosztów na kasie rejestrującej?
          • 07.04.2016Samochody służbowe a cele prywatne. VAT i kasy fiskalne
            Pytanie podatnika: Czy prawidłowe jest stanowisko, że ponoszenie przez spółkę kosztów paliwa zużytych zarówno do celów służbowych jak i prywatnych, z uwagi na mieszane (służbowo-prywatne) użytkowanie samochodów nie będzie stanowić czynności opodatkowanej podatkiem VAT? Czy prawidłowe jest stanowisko że spółka nie jest zobowiązana do ewidencjonowania ponoszonych kosztów na kasie rejestrującej?
            • 30.12.2015Prywatne korzystanie z samochodów służbowych a kasa fiskalna u pracodawcy
              Pytanie podatnika: Czy Spółka świadczyć będzie na rzecz pracowników nieodpłatną usługę polegającą na użyciu pojazdów samochodowych do celów osobistych pracowników, która to usługa, zgodnie z art. 8 ust. 5 ustawy o VAT, nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT? Czy Spółka zobowiązana będzie zaewidencjonować świadczenie usługi, o której mowa w Pytaniu nr 1, na kasie rejestrującej?
              • 11.10.2012Przekazanie samochodu na cele osobiste a kasa rejestrująca
                Pytanie: Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie usług medycznych. Jestem podatnikiem zwolnionym przedmiotowo od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy o podatku od towarów i usług. Z uwagi na niskie obroty do dnia dzisiejszego nie zainstalowałem kasy fiskalnej. W 2011 r. wykupiłem samochód osobowy z leasingu. Obecnie zamierzam go przekazać na cele osobiste. Dodam, że jako podatnik zwolniony z VAT nie miałem prawa do odliczenia podatku naliczonego. Czy wartość obrotu z tytułu przekazania samochodu osobowego na cele osobiste należy wliczyć do limitu 40 tys. zł, uprawniającego do zwolnienia z obowiązku stosowania kas rejestrujących?
                • 23.08.2011Kasy fiskalne – kiedy ewidencjonować zaliczki?
                  Pytanie podatnika: Czy zaliczka może być zaewidencjonowania w dniu, w którym podatnik otrzymał informację z banku o jej wpływie na konto, lub też samodzielnie odnotował taką wpłatę, a nie w dniu, w którym jego rachunek został tą kwotą uznany, jeżeli zaliczka wpłynie na konto na przełomie miesiąca?
                  • 04.04.2011Faktura nie może zastąpić kasy fiskalnej
                    Pytanie podatnika: Czy Zainteresowany jest zobowiązany do prowadzenia ewidencji obrotu kwot podatku przy pomocy kas rejestrujących, w odniesieniu do sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych, nie objętej zwolnieniem zgodnie z Rozporządzeniem, w sytuacji każdorazowego udokumentowania sprzedaży, we wskazanym zakresie, fakturą VAT?